АМКУ дозволив фармфірмі «Дарниця» придбати акції БХФЗ

АМКУ дозволив фармфірмі «Дарниця» придбати акції БХФЗ

Таким чином комітет дозволив концентрацію на фармацевтичному ринку

АМКУ дозволив фармфірмі «Дарниця» придбати акції БХФЗ
Фото Iгор Тишенко для MIND

Антимонопольний комітет України дозволив концентрацію на фармацевтичному ринку України, яка полягає в придбанні Фармацевтичною фірмою «Дарниця» акцій Борщагівського хіміко-фармацевтичногозаводу (БХФЗ).

Такий дозвіл, як повідомляє «Інтерфакс», АМКУ затвердив ще 16 червня.

У своєму висновку АМКУ відзначає, що учасники концентрації пов'язані між собою, а завдяки присутності у наглядовій раді БХФЗ представника фармфірми «Дарниця», остання має право блокувати прийняття рішень наглядовою радою БХФЗ.

На думку експертів АМКУ, у продуктових портфелях обох учасників концентрації лікарські засоби виробництва БХФЗ і «Дарниці», які перетинаються згідно з ознаками взаємозамінності, складають не більше 10% загального обсягу виробництва.

При цьому сукупна частка обох учасників концентрації на загальному ринку фармацевтичних препаратів становить близько 6%, а за підсумками 2015-2016 років на більшості задіяних ринків не перевищує 35%.

Водночас на ринках, де сукупна частка учасників концентрації перевищує 35%, в результаті концентрації відбудеться незначний приріст частки, що, на думку експертів АМКУ, свідчить про відсутність істотного впливу на конкуренцію на таких ринках.

«Зазначені суб'єкти господарювання можуть у будь-який момент відреагувати на структурні зміни на ринках і вийти на ринок зі своїми препаратами», – вважають в АМКУ.

В АМКУ нагадали, що 22 січня 2016 року комітет дозволив фармфірмі «Дарниця» придбати акції БХФЗ, однак зазначена концентрація не була здійснена протягом року.

Зазначимо, згідно дослідження в рамках проекту USAID «(Без)коштовна медицина», виконаного БФ «Пацієнти України», кожен другий пацієнт в Україні відмовляється від лікування або відкладає його через брак коштів.

Згідно з результатами дослідження, понад 56% пацієнтів вживали лише частину прописаних ліків з фінансових причин. 43% хворих довелося позичати кошти на лікування або продавати коштовні речі і майно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло