Україна за півроку майже подвоїла імпорт вугілля

Україна за півроку майже подвоїла імпорт вугілля

При цьому половину українські підприємства придбали у РФ

Україна за півроку майже подвоїла імпорт вугілля
Фото: pixabay.com

У І півріччі країна імпортувала вугілля на $1,2 млрд. Загалом за січень-червень 2017 року держава збільшила імпорт кам'яного вугілля і антрациту у грошовому вираженні в 1,8 рази порівняно з аналогічним періодом 2016 року – до $1,257 млрд.

Про це із посиланням на Державну фіскальну службу повідомив УНІАН.

Згідно з даними відомства, найбільшими постачальниками вугілля до України за звітний період були Росія (50,2% від суми імпорту), США (27%) і Канада (8,7%).

Імпорт вугілля з РФ у грошовому вираженні в січні-червні 2017 року збільшився до $631,1 млн з $446,3 млн, зі США – до $340,5 млн з $95,9 млн.

Слід зазначити, що 23 червня, під час години запитань до уряду у Верховній Раді, прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що українські енергокомпанії не закуповують вугілля в Росії, а Кабмін вживає всіх необхідних заходів для диверсифікації поставок вугілля, особливо антрацитової групи, або ж заміщення його іншим паливом. 

З Канади Україна у І півріччі імпортувала вугілля на $109,6 млн. Експорт вказаної продукції за шість місяців 2017 року становив у грошовому вираженні $47,9 млн проти $23,1 млн у аналогічному періоді минулого року.

Наприкінці червня американський президент Дональд Трамп оголосив про початок «золотої епохи» енергетичного бізнесу США, маючи намір збільшити експорт природного газу, вугілля та нафти за кордон. Зокрема, Сполучені Штати планують експортувати вугілля й до України, а також зняти обмеження на кредитування США вугільних проектів за кордоном. 

Водночас прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості на початку червня повідомила, що видобуток енергетичного і коксівного вугілля в Україні в січні-травні 2017 року скоротився на 4,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року – до 15,791 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло