НКРЕКП пропонує розширити тариф «Роттердам+» і на ТЕЦ

НКРЕКП пропонує розширити тариф «Роттердам+» і на ТЕЦ

Проект постанови НКРЕКП оприлюднений на сайті з метою одержання зауважень і пропозицій

Теплоелектроцентралям також планують впровадити нову методику розрахунку тарифів, яка враховуватиме псевдотранспортування вугілля з портів Голландії.

Про це йдеться у проекті постанови НКРЕКП, оприлюдненому 14 червня на її сайті, передають «Наші гроші».

У 2016 році НКРЕКП ввела так званий «роттердамський» тариф для теплових електростанцій (ТЕС). Тепер же його планують розповсюдити і на теплоелектроцентралі (ТЕЦ), яких в Україні налічується більше трьох десятків.

Наразі тариф ТЕЦ формується за принципом «реальні затрати на виробіток плюс прибуток». З введенням нової формули зміниться сам принцип.

ТЕЦ закладатимуть у ціну виробленої електроенергії не справжню закупівельну ціну вугілля, а вартість вугілля, яке нібито купується в портах Голландії по середнім цінам ф’ючерсних котирувань і нібито транспортується морем в українські порти і далі везеться залізницею на склади енергетиків.

Нововведення для ТЕЦ набере чинності, якщо НКРЕКП затвердить цю постанову.

Нагадаємо, постановою НКРЕКУ №289 від 3 березня 2016 року в ціну виробленої українськими теплоелектростанціями електроенергії була закладена вартість вугілля по так званій формулі «Роттердам плюс». Формула розраховується виходячи з цін на вугілля в порту Роттердама і вартості його доставки в Україну.

У Генеральній прокуратурі, як запевняє генпрокурор Юрій Луценко, триває робота з перевірки законності методики розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії, прийнятої Нацкомісією, відомої як «Роттердам плюс».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло