Звершилось: Трамп та Путін розпочали розмову

Звершилось: Трамп та Путін розпочали розмову

Зустріч відбувається без камер та журналістів

Звершилось: Трамп та Путін розпочали розмову
Фото Reuters

У кулуарах саміту «Великої двадцятки» відбулась перша зустріч лідерів США та Росії Дональда Трампа та Володимира Путіна, яку із затамуванням подиху очікував весь світ. Фактично це була вже друга зустріч, адже по прибуттю на саміт президенти мали змогу потиснути один одному руки.

Крім Путіна та Трампа, у кімнаті присутні держсекретар США Рекс Тіллерсон та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, а також перекладачі.

Після взаємних привітань, президенти ще раз потиснули руки. .

Трамп на початку зустрічі сказав: «Ми з президентом Путіним обговорювали різні речі, і я думаю, що все йде добре. У нас були гарні переговори. Ми поговоримо зараз, і очевидно це буде продовжуватись. Але ми з нетерпінням чекаємо багато позитивних подій для Росії, для США та для усіх зацікавлених сторін».

Путін повідомив, що лідери вже мали телефонну розмову, але «телефонних розмов ніколи не буває достатньо. Я радий, що зміг побачитись з Вами вживу. І я сподіваюсь, що, як Ви сказали, наші зустрічі дадуть позитивні результати».

Зустріч відбувається за закритими дверми без камер та преси.

Лідери вже розмовляють 90 хвилин, замість 35-40 прогнозованих. 

The Guardian, посилаючись на АР, повідомляє, що США та Росія досягли угоди щодо припинення вогню на південному-заході Сирії, яка вступить в силу 9 липня в полудень в м. Дамаск.

Новина з’явилась, коли Трамп та Путін продовжували розмову на саміті «Великої двадцятки». Угода свідчить про новий рівень участі США у спробах вирішити громадянську війну у Сирії. Обидві сторони підтримували протилежні сторони конфлікту.

BBC повідомляє, що перша зустріч лідерів тривала більше 2 годин.

Після завершення перемовин Путін сказав: «Я мав дуже довгу розмову з Трампом. Було дуже багато питань – там і Україна, і Сирія, і інші проблеми, деякі двосторонні питання. Ми знов повернулись до питань кібертероризму та кібербезпеки».

Американська сторона поки не надавала коментарів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло