У Чорнобилі побудують сонячну електростанцію

У Чорнобилі побудують сонячну електростанцію

Французька компанія Engie SA звернулася до України з такою пропозицією

Французька енергетична компанія Engie SA звернулася до України з пропозицією побудувати сонячну електростанцію вартістю 1,25 млрд доларів в зоні відчуження в Чорнобилі.

Про це повідомляє Bloomberg, передає РБК-Україна.

Представники компанії звернулися в Україну після того, як міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив про намір розвивати поновлювані джерела енергії в Чорнобилі.

«Досвід Франції у сфері ядерної енергетики є однією з причин, по якій ми б хотіли працювати з ними. Вони звернулися до нас після того, як ми оголосили про наш намір розвивати поновлювані джерела енергії в Чорнобилі», – сказав Семерак.

Представники Engie SA підтвердили, що ведуть переговори з українським урядом, але не погодилися надати деталі проекту.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року китайські компанії GCL System Integration Technology і China National Complete Engineering Corporation (CCEC) заявили про плани будівництва сонячних електростанцій в Чорнобилі загальною встановленою потужністю близько 1 ГВт. Компанії оптимістично повідомляли, що розраховують почати спорудження станцій у 2017 році.

Державне агентство з управління зоною відчуження розпочало роботу із організації передачі в оренду на 49 років майданчику відстою автотранспорту ГСП «Чорнобильський спецкомбінат» для розміщення на ній сонячної електростанції. Площа об’єкту – 3,4 га, оціночна вартість – 7,4 млн. грн.
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло