ПА ОБСЄ прийняла резолюцію«Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України»

ПА ОБСЄ прийняла резолюцію«Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України»

ОБСЄ закликає Росію почати виконувати попередні резолюції

ПА ОБСЄ прийняла резолюцію«Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України»
фото з https://www.oscepa.org

Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла сьогодні прийняла Мінську декларацію 2017 року з рекомендаціями національним урядам, парламентам і міжнародній спільноті з метою сприяння розробці політики в області політичних питань,безпеки, економіки, захисту навколишнього середовища та прав людини. Більше 50 парламентарів із 55 країн світу, що входять до ОБСЄ та декілька Партнерів зі співпраці взяли участь у п’ятиденній щорічній сесії в мінську під егідою «Укріплення взаємної довіри і співпраці в інтересах світу і процвітання в регіоні ОБСЄ». Про це йдеться на сайті ОБСЄ.

В декларації лунає заклик «до держав-учасниць щодо відновлення багатосторонньої дипломатії з метою забезпечення всесвітньої безпеки і прийняття заходів з укріплення довіри до ОБСЄ», щоб зменшити ризик виникнення конфліктів. Декларація закликає «вживати заходів, направлених на блокування терористичних організацій… в тому числі шляхом вдосконалення правових рамок і методів правоохоронної діяльності, посилення безпеки міжнародних перевезень та відслідковування руху терористів в межах країн та через кордони».

Резолюція «Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України» виражає глибоку стурбованість у зв’язку з обмеженнями, що стосуються прав людини, основних свобод і верховенства права в РФ. Особливо відзначається дискримінаційна кампанія, направлена проти кримських татар і етнічних українців на території тимчасово окупованого Криму та небажання Росії надавати міжнародним місіям з нагляду за дотриманням прав людини доступу у Крим та м. Севастополь.

ОБСЄ підтвердила повагу до територіальної цілісності, незалежності та єдності України та закликала Росію повністю дотримуватись зобов’язань з міжнародного права і виконувати попередні резолюції ОБСЄ.

Також резолюція закликає РФ припинити фінансувати терористичну діяльність в Україні через посилення притоку бойовиків, коштів та зброї через неконтрольовану уряду ділянку українсько-російського кордону та припинити надавати будь-яку підтримку незаконним військовим формуванням в окремих районах Донецької та Луганської областей України.

Окремим пунктом резолюції є вимога звільнити політв’язнів Олега Сенцова, Олександа Кольченко, Миколу Карпюка, Романа Сущенка та інших заручників.

 В економічному та екологічному вимірах, декларація закликає усі держави-учасники ОБСЄ визнати екологічну кризу і усі пов’язані з нею проблеми», а також підкреслює, що «внутрішня економічна політика має надавати пріоритету увагу проектам, інвестиціям та інноваціям у сфері екологічно чистої енергії».

Асамблея також прийняла резолюції щодо смертної кари, нових технологій голосування, релігійної дискримінації, енергетичної та водної безпеки та інше.

5 червня голови національних делегацій Асамблеї погодились створити новий спеціальний комітет ПА ОБСЄ із боротьби з тероризмом. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло