Заарештовано територію київського дельфінарію Немо

Заарештовано територію київського дельфінарію Немо

Наразі проходить досудове розслідування за ознаками кримінальних злочинів

Заарештовано територію київського дельфінарію Немо
Фото pixabay.com

Суд наклав арешт на земельну ділянку, заборонивши розпоряджатися і використовувати будь-яким чином зазначену земельну ділянку та розташовані на ній будівельні споруди. Про це йдеться в ухвалі суду від 3 липня.

Про це передають Українські новини.

Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури з 16 грудня 2014 року здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 1, 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великих розмірах), ч. 4 ст. 358 (підробка документів), ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.

Встановлено, що 22 травня 2017 року підприємство Ардал на підставі договору купівлі-продажу передало у власність особі земельну ділянку з цільовим призначенням для будівництва, обслуговування та експлуатації автозаправного комплексу.

Наразі на цій земельній ділянці знаходиться і експлуатується двоповерхова будівля, у якій розташовано Київський дельфінарій Немо.

Згідно з листом з Державної архітектурно-будівельної інспекції від 9 червня 2017 року, у департаменті відсутня інформація про видачу дозволу компаніям Нерум, Ардал або іншим організаціям на виконання будівельних робіт за вказаною адресою.

Також 20 серпня 2013 року Госпсудом Києва винесено рішення, згідно з яким компанія Нерум зобов'язана знести самочинно збудовану нежитлову будівлю, яка експлуатується в якості дельфінарію.

Разом з тим, незважаючи на вимоги закону, а саме на те, що цільове призначення земельних ділянок не відповідало намірам забудовника і не розраховане на будівництво двоповерхової капітальної будівлі, департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради не видані містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки.

Крім того, Держархбудінспекцією не виданий відповідний дозвіл на виконання будівельних робіт, і з 2015 року не проводилися заходи щодо усунення вищевказаних порушень.

Відзначається, що 21 червня 2017 року у рамках даного кримінального провадження земельну ділянку і дельфінарій, розташований на ньому, було визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні, про що винесено відповідну постанову.

У зв'язку з цим суд задовольнив клопотання прокуратури і наклав арешт на земельну ділянку, заборонивши розпоряджатися і використовувати будь-яким чином зазначений земельну ділянку та розташовані на ній будівельні споруди.

Нагадаємо, що в листопаді 2016 року комунальне підприємство Київводоканал відключило від міської каналізаційної мережі дельфінарій Немо.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло