Омелян: Сьогодні можуть оголосити про скасування польотів Ryanair в Україну

Омелян: Сьогодні можуть оголосити про скасування польотів Ryanair в Україну

Авіакомпанія Ryanair вже призупинила продаж квитків

Омелян: Сьогодні можуть оголосити про скасування польотів Ryanair в Україну
Фото Reuters

10 липня вранці відбулася прес-конференція гендиректора аеропорту Бориспіль Павла Рябікіна, на якій зокрема було оголошено, що аеропорт не може врахувати всі вимоги компанії Ryanair, бо це коштуватиме йому 2 млрд збитків на рік. 

«Уважно продивився прес-конференцію: як нам не потрібно Ryanair і як дешеві авіаперевезення погано впливають на державу та її громадян. Дивно, що Ryanair вимагає взагалі якісь умови, вони б мали займатися благодійністю, взяти кредит в доларах під 25% річних в Приватбанку і дати можливість безтурботного подальшого збагачення для українських топ-державних службовців і олігархів», – саркастично прокоментував на власній сторінці у Facebook міністр інфраструктури Володимир Омелян цю прес-конференцію.

Уважно продивився прес-конференцію: як нам не потрібно Ryanair і як дешеві авіаперевезення погано впливають на державу т...

Опубликовано Volodymyr Omelyan 10 июля 2017 г.

Міністр нагадав про тривалі переговори між аеропортом, Міністерством інфраструктури і Ryanair. І нагадав по указ президента, який чітко визначає завдання для Кабінету Міністрів збільшити кількість авіарейсів до аеропортів держав-членів Євросоюзу, у тому числі із залученням авіаперевізників-лоукостерів.

Володимир Омелян звинуватив аеропортове керівництво у зволіканні та перешкоджанні проведенню переговорів, прозоро натякнув на лобіювання ними інтересів однієї української авіакомпанії – МАУ, а у висновку посту зробив доволі песимістичне пророцтво.

«Ймовірніше всього, сьогодні буде оголошення про скасування польотів Ryanair в Україну», – написав міністр Омелян.

Зазначимо, після заяви гендиректора аеропорту Бориспіль Павла Рябікіна про глухий кут в переговорах з Ryanair, авіакомпанія припинила продаж квитків. Про це свідчать дані системи бронювання авіакомпанії.

Нагадаємо, 5 липня гендиректор аеропорту Павло Рябікін повідомив, що представники аеропорту «Бориспіль» підписали договір з Ryanair та направили його до головного офісу авіакомпанії.

Рябікін тоді підкреслив, що переговори між авіакомпанією та аеропортом – це завжди процес досягнення компромісу на основі взаємного економічного інтересу, і чим менше при цьому політики, тим легше такий компроміс знайти. 

За його словами, більшість, але не всі бажання Ryanair у контракті відображені.

Зокрема, аеропорт відмовився надати знижку у 80% на напрямок Київ – Лондон, оскільки цей напрям для нього не новий. Втім, слід зазначити, що для лоукостера цей напрямок один із найпривабливіших.

6 липня Денис Барабаш, маркетинговий директор Ryanair, відповідаючи на журналістський запит Mind, зазначив, що у головному офісі міжнародної авіакомпанії Ryanair не готові коментувати заяви керівництва аеропорту Бориспіль щодо нібито підписання договору між лоукостером та аеропортом.

«Дякуємо за ваш запит, але ми не коментуємо чутки чи спекуляції», – відрізав він.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло