НБУ спростив дострокове погашення кредитів від нерезидентів

НБУ спростив дострокове погашення кредитів від нерезидентів

Відповідні зміни передбачено постановою правління НБУ за №61 від 10 липня 2017 року

З огляду на поступову стабілізацію на валютному ринку Нацбанк продовжує пом’якшувати тимчасові обмеження, запроваджені у 2014-2015 роках.

Так, прес-служба центробанку нагадує про антикризову постанову правління НБУ за №410 від 13 грудня 2016 року «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України», яким було встановлено заборону дострокового погашення кредитів і позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів.

Водночас цим же документом було визначено ряд винятків із такої заборони. Тепер же правління Нацбанку вирішило розширити наявні винятки на дострокове погашення кредитів, залучених у нерезидентів.

Отже, відтепер банки зможуть достроково погашати такі кредити. Але й бізнесу можна достроково погашати кредити у випадку, коли акціонером такого позичальника або нерезидента-кредитора є міжнародна фінансова організація. І нарешті резиденти-позичальники зможуть здійснювати дострокове погашення кредитів за умови, якщо нерезидентом-кредитором є банк.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло