Розмір компенсацій за програмою IQ Energy збільшено до 35%

Розмір компенсацій за програмою IQ Energy збільшено до 35%

На початок березня 2017 року осяг кредитів становив близько 30 млн грн

Розмір компенсації за кредитами, отриманими для реалізації енергоефективних заходів в рамках програми IQ Energy, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) збільшив до 35% від суми кредиту з 15% і 20% раніше.

Про це повідомляється в прес-релізі банку у вівторок, передає Інтерфакс.

«Своїм рішенням збільшити розмір гранту до 35% від загальної суми кредиту ми прагнемо не тільки допомогти жителям України утеплити і модернізувати своє житло, але і, що набагато важливіше в довгостроковій перспективі, свідомо переходити до раціонального споживання енергоресурсів через використання сучасних енергоефективних технологій», – заявив директор ЄБРР в Україні Шевки Аджунер.

Також до програми IQ Energy була додана нова категорія обладнання, на яку можна отримати компенсацію при модернізації житла – рекуператори.

Як наголошується в повідомленні, максимальна сума компенсації, доступна одній фізособі за кредитами в рамках програми, залишилася незмінною і складає EUR 3000.

За даними ЄБРР, компенсації виплачуються протягом 3-5 тижнів після підтвердження електронної заявки, їх можна отримати не тільки на основне обладнання, але і на супутні товари, а також вартість монтажних робіт, якщо вони були придбані в кредит від банків-партнерів програми.

Наразі договору про співпрацю за програмою IQ Energy підписані ЄБРР з Райффайзен Банком Аваль, УКРСИББАНКОМ і ОТП Банком.

Керівник програми IQ Energy Оксана Булгакова повідомила, що перші кредити індивідуальним домогосподарствам на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів банки-партнери програми почали надавати в червні 2016 року. Станом на кінець лютого 2017 року програмою скористалися близько 1500 домогосподарств.

До початку березня 2017 року обсяг виданих кредитів за програмою IQ Energy становив близько 30 млн грн, середній розмір кредиту – близько 22 000 грн. Загальний обсяг компенсацій, виплачених ЄБРР домогосподарствам, становив близько EUR 100 000.

Загальний обсяг фінансування програми IQ Energy в Україні складе близько EUR 75 млн, на компенсації фізособам і організаціям співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) зараз виділено EUR 15 млн.

Програма IQ energy розроблена ЄБРР і фінансується партнерством Е5Р за підтримки Європейського Союзу, шведського Агентства з міжнародного співробітництва та розвитку (SIDA) та Федерального міністерства фінансів Австрії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло