Частка електромобілів у світі зросте до 65% – ринкові аналітики

Частка електромобілів у світі зросте до 65% – ринкові аналітики

Прогнози від Bloomberg щодо швидкості поширення електрокарів зросли майже вдвічі за останній рік

Частка електромобілів у світі зросте до 65% – ринкові аналітики
фото https://www.tesla.com/model3

Частка електромобілів в загальному обсязі автопарку в світі зросте до 65% до 2060 році. Про це заявив віце-голова аналітичної компанії IHS Markit Деніел Єргін на нафтовому конгресі в Стамбулі, повідомляє Вести-Экономика.

Зараз частка електромобілів у світі становить лише близько 1%.

«За нашими припущеннями, в майбутньому до 2060 року частка електрокарів у світі зросте до 65%», – сказав він.

За даними дослідження Bloomberg New Energy Finance (BNEF), в 2016 році в світі було продано 700 тис. електромобілів, що на 55% більше, ніж у 2015 році.

«Революція в галузі електромобілів збирається вдарити по авторинку навіть сильніше і швидше, ніж передбачав BNEF рік тому. До 2040 року зростання частки електромобілів значно прискориться і становитиме вже 54% серед продажів нових авто.

Падіння цін на акумуляторні батареї означатиме, що купити електромобіль стане дешевше й вигідніше, ніж авто із двигуном внутрішнього згоряння, у більшості країн до 2025-29 років», – йдеться в дослідженні.

Основні моменти звіту:

1.       Частка зростання електромобілів при купівлі нового авто зросте більше, ніж очікувалося раніше. В попередньому прогнозі BNEF ця частка прогнозувалася на рівні 35%, а вже через рік зросла до 54% за прогнозами.

2.       Падіння цін на акумуляторні батареї стимулюватиме продажі електрокарів: Реальний зліт для EV буде відбуватися у другій половині 2020-х років через падіння цін на літій-іонні батареї, які до 2030 року впадуть більш ніж на 70%.

3.       Економія нафтових ресурсів. До 2040 року електромобілі замінятимуть 8 млн барелів транспортного палива за день, і додадуть 5% до світового споживання електроенергії.

Частка електромобілів у світі зросте до 65% – ринкові аналітики

Продажі машин з двигунами внутрішнього згоряння (ДВЗ) ростуть повільніше. За даними LMC Automotive, в 2016 році в світі продано 93 млн нових легкових і легких комерційних (LCV) автомобілів з ДВЗ, це на 4,6% більше ніж у 2015 році.

Найбільшим ринком електромобілів у світі в останні роки став Китай, як є і найбільшим виробником. На другому місці – Японія, на третьому – ЄС.

Китайська компанія BYD, в яку інвестував кошти мільярдер Уоррен Баффетт, лідирує, займаючи близько 15% світового ринку електрокарів, на другому місці – Tesla з часткою 11%.

Лідер продажів серед електрокарів – модель Tesla S, на другому і третьому місцях – Nissan Leaf і BYD Tang.

Нагадаємо, в світі електромобілів на днях відбулася чергова революція: Tesla випустила перший автомобіль із серії Model 3 для масового ринку. Авто може проїхати 350 км на одній зарядці і коштує $35 тисяч.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло