Парламент дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Олеся Довгого

Парламент дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Олеся Довгого

Внаслідок незаконних дій нардепа було завдано збитків державі на близько 82 млн грн

Парламент дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Олеся Довгого
Олесь Довгий
Фото УНIАН

Верховна Рада задовольнила подання генпрокурора Юрія Луценка про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата з групи «Воля народу» Олеся Довгого.

Як передають «Українські новини», відповідне рішення підтримали 251 народний депутат на пленарному засіданні у вівторок.

Народний депутат підозрюється у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.

В матеріалах слідства зазначається, що в результаті незаконних дій Олеся Довгого, що працював тоді на посаді секретаря Київської міської ради, вчинених у співучасті з іншими посадовцями, з комунальної власності були незаконно виведені 10 земельних ділянок заказника місцевого значення «Жуків острів» загальною площею 44,25 га.

Згідно з матеріалами слідства, Довгий спільно з посадовими особами Головного управління земельних ресурсів Києва та іншими особами забезпечив 1 жовтня 2007 року прийняття депутатами Київради рішення про незаконну передачу землі.

Згідно тексту подання, Довгий, порушуючи регламент, вносив до порядку денного зміни з голосу, а депутати не мали на руках документів при голосуванні. Внаслідок зазначених незаконних дій, згідно з довідкою Державної інспекції сільського господарства в Києві, було завдано збитків у розмірі 81 726 691 гривня.

Генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до парламенту подання на зняття недоторканності з Довгого 21 червня.

Але спочатку комітет Ради з питань регламенту і організації роботи парламенту визнав, що подання на Довгого має істотні недоліки в частині обґрунтування зловживання народним депутатом повноваженнями на посаді секретаря Київської міськради, а також в частині умислу зловживання владними повноваженнями на користь третіх осіб.

Однак сьогодні Верховна Рада задовольнила подання генпрокурора. У своєму заключному слові Олесь Довгий просив зняти з нього депутатську недоторканність.

Водночас парламент відхилив подання Юрія Луценка про згоду на позбавлення депутатської недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата від фракції Радикальної партії Андрія Лозового та народного депутата з фракції «Народний фронт» Євгена Дейдея.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті