«Лабораторія Касперського» співпрацює з ФСБ – Bloomberg
Спеціалісти компанії виїжджали разом зі спецслужбами на рейди з вилову хакерів

Російська компанія – розробник антивірусних програм «Лабораторія Касперського» розробляла спеціальні технології для ФСБ Росії і передавала їй дані хакерів. Про це повідомляє Bloomberg.
Журнал Bloomberg Businessweek отримав у розпорядження електронну переписку Євгена Касперського зі старшим персоналом компанії, з яких випливає, що «Лабораторія Касперського» має куди тісніші робочі контакти з ФСБ, ніж у компанії визнавали раніше.
За даними Bloomberg, в листах, адресованих високопоставленим співробітникам «Лабораторії Касперського», гендиректор компанії описує проект, реалізація якого була розпочата таємно «на велике прохання Луб'янки». Серед способів захисту клієнтів, в тому числі урядових структур, від атак хакерів, у листуванні згадуються і так звані активні контрзаходи, про які Касперський рекомендує своїм менеджерам мовчати.
Частина контрзаходів полягала в традиційних методах захисту, включаючи перенаправлення шкідливого трафіку на сервери, які можуть поглинати його без шкоди для себе. Друга частина більш незвична: Kaspersky надавав ФСБ інформацію в реальному часі про місцезнаходження хакерів і відправляв своїх експертів для супроводу ФСБ і російської поліції, коли ті виїжджали на захоплення хакерів.
«Вони не просто зламували комп'ютери хакерів, вони виламували двері», – пише видання.
Одним з учасників таких рейдів був керівник відділу розслідування комп'ютерних інцидентів «Лабораторії Касперського» Руслан Стоянов, заарештований в грудні 2016 року в рамках розслідування справи про державну зраду.
Керівником проекту був голова юридичної служби «Лабораторії Касперського» колишній офіцер КДБ Ігор Чекунов. За даними джерел Bloomberg, він є головним спеціалістом з технічної підтримки, яка надається ФСБ та іншим спецслужбам.
«Лабораторія Касперського» нараховує 400 мільйонів користувачів по всьому світу.
Нагадаємо, у червні комітет з питань збройних сил сенату США запропонував заборонити встановлювати продукти «Лабораторії Касперського» на комп’ютерах Міноборони, через зв’язки компанії з Кремлем.
У квітні 2017 року топ-менеджер «Касперського» Руслан Стоянов написав із СІЗО, що російська влада вербує кібершахраїв для виконання державних завдань, надаючи їм захист від уваги спецслужб в обмін на їхні послуги.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].