Колишнього президента Бразилії засудили до 10 років в’язниці за корупцію
У да Сілви ще є 8 місяців свободи, поки суд розглядатиме апеляцію

Колишнього бразильського президента Лулу да Сілву, головного претендента на перемогу в президентських виборах наступного року, засуджено до 9,5 років позбавлення волі за корупцію та відмивання грошей. Вирок оголошено в середу. Про це повідомляє Reuters.
Це серйозний удар по репутації Лули да Сілви, який досі залишається популярним серед виборців. Шість років тому він покидав пост президента з підтримкою у 83%.
Колишній керівник профспілки, який обіймав посаду президента Бразилії з 2003 по 2010 рік, завоював прихильність усієї країни завдяки соціальній політиці, яка допомогла зменшити жахливий розрив між багатими і бідними у найбільшій країні Латинської Америки.
Ex-Brazilian President Lula da Silva is convicted of corruption and sentenced to nine years in prison https://t.co/5c4kEwTq2U pic.twitter.com/FIeAjAbwhW
– Los Angeles Times (@latimes) 12 липня 2017 р.
Сторона захисту да Сілви буде подавати на апеляцію, тому політик поки що залишається на волі. Суд розглядатиме апеляцію не менше 8 місяців.
Масштабні розслідування проти корупції продовжуються в Бразилії вже три роки, за цей час на поверхню випливли розгалужені схеми хабарництва у вищих ешелонах бізнесу і влади.
Суддя Серхіо Моро визнав Лулу винним у тому, що він отримав 3,7 млн реалів ($1,2 млн) від хабара від дизайнерської фірми OAS SA. За словами прокурорів, компанія провела ремонт пляжної квартири для Лули в обмін на допомогу в укладанні контрактів з державною нафтовою компанією Petroleo Brasileiro.
Федеральні прокурори звинувачують Лулу в спробі створити довгострокову схему корупції, яка була виявлена в ході опитування щодо Petrobras.
Адвокати Лули заявили, що ця справа – політична розправа, що вони подаватимуть на апеляцію, і звинуватили суддю Моро в упередженості.
* * *
Нагадаємо, у 2016 році Лулу да Сілву звинуватили у відмиванні грошей. Після цього да Сілва спробував влаштуватися в уряд, що гарантувало б йому недоторканність. Суд заборонив брати його на роботу.
Президент країни Ділма Русеф, яка хотіла найняти да Сілву, незабаром теж була відсторонена від посади. Її звинуватили у порушенні бюджетного законодавства – зокрема, у приховуванні істинного розміру дефіциту бюджету країни під час її виборчої кампанії в 2014 році. Русеф пішла з посади шляхом імпічменту.
Виконувати її обов'язки до закінчення терміну – 1 січня 2019 року – продовжив віце-президент і колишній союзник Русеф Мішел Темері, якому 27 червня генпрокурор Бразилії теж офіційно висунув звинувачення у корупції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].