Колишнього президента Бразилії засудили до 10 років в’язниці за корупцію

Колишнього президента Бразилії засудили до 10 років в’язниці за корупцію

У да Сілви ще є 8 місяців свободи, поки суд розглядатиме апеляцію

Колишнього президента Бразилії засудили до 10 років в’язниці за корупцію
фото Facebook Lula da Silva

Колишнього бразильського президента Лулу да Сілву, головного претендента на перемогу в президентських виборах наступного року, засуджено до 9,5 років позбавлення волі за корупцію та відмивання грошей. Вирок оголошено в середу. Про це повідомляє Reuters.

Це серйозний удар по репутації Лули да Сілви, який досі залишається популярним серед виборців. Шість років тому він покидав пост президента з підтримкою у 83%.

Колишній керівник профспілки, який обіймав посаду президента Бразилії з 2003 по 2010 рік, завоював прихильність усієї країни завдяки соціальній політиці, яка допомогла зменшити жахливий розрив між багатими і бідними у найбільшій країні Латинської Америки.

Сторона захисту да Сілви буде подавати на апеляцію, тому політик поки що залишається на волі. Суд розглядатиме апеляцію не менше 8 місяців.

Масштабні розслідування проти корупції продовжуються в Бразилії вже три роки, за цей час на поверхню випливли розгалужені схеми хабарництва у вищих ешелонах бізнесу і влади.

Суддя Серхіо Моро визнав Лулу винним у тому, що він отримав 3,7 млн реалів ($1,2 млн) від хабара від дизайнерської фірми OAS SA. За словами прокурорів, компанія провела ремонт пляжної квартири для Лули в обмін на допомогу в укладанні контрактів з державною нафтовою компанією Petroleo Brasileiro.

Федеральні прокурори звинувачують Лулу в спробі створити довгострокову схему корупції, яка була виявлена в ході опитування щодо Petrobras.

Адвокати Лули заявили, що ця справа – політична розправа, що вони подаватимуть на апеляцію, і звинуватили суддю Моро в упередженості.

* * *

Нагадаємо, у 2016 році Лулу да Сілву звинуватили у відмиванні грошей. Після цього да Сілва спробував влаштуватися в уряд, що гарантувало б йому недоторканність. Суд заборонив брати його на роботу.

Президент країни Ділма Русеф, яка хотіла найняти да Сілву, незабаром теж була відсторонена від посади. Її звинуватили у порушенні бюджетного законодавства – зокрема, у приховуванні істинного розміру дефіциту бюджету країни під час її виборчої кампанії в 2014 році. Русеф пішла з посади шляхом імпічменту.

Виконувати її обов'язки до закінчення терміну – 1 січня 2019 року – продовжив віце-президент і колишній союзник Русеф Мішел Темері, якому 27 червня генпрокурор Бразилії теж офіційно висунув звинувачення у корупції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло