У РФ продовжили строк ув’язнення українського журналіста до кінця вересня

У РФ продовжили строк ув’язнення українського журналіста до кінця вересня

Співробітник суду: рішення районного суду визнано законним

У РФ продовжили строк ув’язнення українського журналіста до кінця вересня
Фото УНІАН

Мосміськсуд визнав законним продовження арешту українського журналіста Романа Сущенко, обвинуваченого в РФ в шпигунстві. Таким чином, Сущенко залишиться під вартою до 30 вересня.

Про це передає Інтерфакс.

Про затримання українця «при проведенні шпигунської акції» в Москві стало відомо 3 жовтня минулого року. За відомостями ФСБ, Сущенко є кадровим співробітником Головного управління розвідки Міноборони України в званні полковника.

Українському журналісту пред'явлено звинувачення в шпигунстві (ст. 276 КК РФ), свою провину він заперечує. За словами адвоката Фейгіна, його підзахисного звинувачують у декількох епізодах шпигунства.

Захисник стверджує, що Сущенко, який протягом шести років проживав на території Франції, будучи кореспондентом агентства «Укрінформ» в Парижі, неодноразово відвідував Росію і під час затримання знаходився там з особистих мотивів. У Росії у нього проживають родичі.

Фейгін повідомив також, що в справі українського журналіста, крім співробітників ФСБ, які здійснювали його затримання, є ще всього один свідок – старий знайомий Сущенко.

У Києві затримання Сущенко назвали провокацією, а звинувачення в шпигунстві – надуманими. 22 листопада 2016 року голова СБУ Василь Грицак повідомив на брифінгу, що журналіст внесений в списки «на обмін заручниками».

Як повідомлялося, Міжнародні та Європейська федерації журналістів в кінці січня 2016 року приєдналися до інших правозахисних груп і міжнародних організацій у вимозі зняти звинувачення з арештованих в РФ журналістів Сущенко і Миколи Семени (останньому в Криму пред'явлено звинувачення в закликах до сепаратизму).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті