Дональд Туск: Зовнішньому ворогу вас не здолати, але ви можете зазнати поразки від самих себе

Дональд Туск: Зовнішньому ворогу вас не здолати, але ви можете зазнати поразки від самих себе

В Києві триває саміт Україна-ЄС, виступають європейські лідери

Дональд Туск: Зовнішньому ворогу вас не здолати, але ви можете зазнати поразки від самих себе

Президент Європейської Ради Дональд Туск під час відкриття саміту Україна-ЄС, який розпочався сьогодні у Києві, виступив українською мовою.

«Разом ми багато досягли, але пройшли тільки половину шляху, – зазначив Туск під час свого виступу на саміті, який транслював телеканал 112-Україна. – Я переконаний – якщо ви й надалі будете такими рішучими, хоробрими і послідовними, якими ви були на Майдані, під час битви за цілісність і гідність України, якщо ви зможете витримати тягар реформ і не здатися, тоді ви досягнете своїх цілей».

Туск наголосив, що однією з ключових проблем для України є корупція і внутрішній розбрат.

«Сьогодні ми ясно бачимо, що зовнішньому ворогу вас не здолати – ви занадто сильні. Але ви можете зазнати поразки від самих себе. Саме тому ви маєте тримати єдність і уникати внутрішніх конфліктів», – підкреслив президент Євроради.

Він закликав українців до єднання задля вирішення загальнодержавних питань.

«Я повторював це своїм співвітчизникам, коли був премʼєр-міністром, і повторю це зараз усій Європі: ми зможемо подолати виклики тільки якщо обʼєднаємося. Немає нічого гіршого за розпад спільноти через сучасні загрози», – зазначив він.

Демократія – це розбіжність поглядів, але це також постійний пошук консенсусу, – нагадав європейський лідер.

«Ваше найважливіше завдання на сьогодні – побудова сучасної держави, яка піклується про своїх громадян, опирається корупції і втілює найвищі стандарти суспільного життя. Якщо ви зможете скласти цей іспит – ніхто і ніщо вас не переможе», – запевнив Дональд Туск.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло