Вченим вперше вдалось телепортувати об’єкт із Землі в космос

Вченим вперше вдалось телепортувати об’єкт із Землі в космос

Об’єкт подолав відстань у 500 км

Вченим вперше вдалось телепортувати об’єкт із Землі в космос
фото Shutterstock

Вчені вперше успішно телепортували об’єкт з Землі у космос, чим проклали шлях для більш амбітних та футуристичних проривів. Про це повідомляє Time.

Команда дослідників відправила фотон, який подолав відстань у 500 км та телепортувався на «Мо-цзи», супутник, призначений для квантової комунікації.

Повідомляється, що теоретично телепортація не залежить від відстані, втім, раніше вченим ще не вдавалось подолати відстань більше  100 км під час досліджень.

Після запуску одного з пари фотонів з Землі, вчені виміряли другий щоб впевнитись, що телепортація насправді відбулась. Вчені надсилали до космосу мільйони фотонів протягом 32 днів, в результаті позитивні результати було отримано у 911 випадках.

«Ця робота встановлює перший зв’язок між землею та супутником для вірної та ультрадовгої квантової телепортації, що є важливим кроком на шляху до створення глобального квантового Інтернету», йдеться у заяві команди.

Явище вчені описують як «дивний феномен», який відбувається, «коли два квантових об’єкти, таких як фотони, створюють одну й ту ж мить і точку у просторі, і як наслідок, мають одне й те ж існування. З технічної точки зору, вони описуються, як одна й та ж хвильова функція».

Остання розробка відбулась через рік після того, як фізики успішно провели першу в світі квантову телепортацію за межами лабораторії.   

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло