Захворіло у світі
30,513,096
Померло у світі
951,994
Вилікувалось у світі
20,781,642
Захворіло в Україні
172,712
Померло в Україні
3,516
Вилікувалось в Україні
76,754
Вченим вперше вдалось телепортувати об’єкт із Землі в космос

Вченим вперше вдалось телепортувати об’єкт із Землі в космос

Об’єкт подолав відстань у 500 км

Вченим вперше вдалось телепортувати об’єкт із Землі в космос
фото Shutterstock

Вчені вперше успішно телепортували об’єкт з Землі у космос, чим проклали шлях для більш амбітних та футуристичних проривів. Про це повідомляє Time.

Команда дослідників відправила фотон, який подолав відстань у 500 км та телепортувався на «Мо-цзи», супутник, призначений для квантової комунікації.

Повідомляється, що теоретично телепортація не залежить від відстані, втім, раніше вченим ще не вдавалось подолати відстань більше  100 км під час досліджень.

Після запуску одного з пари фотонів з Землі, вчені виміряли другий щоб впевнитись, що телепортація насправді відбулась. Вчені надсилали до космосу мільйони фотонів протягом 32 днів, в результаті позитивні результати було отримано у 911 випадках.

«Ця робота встановлює перший зв’язок між землею та супутником для вірної та ультрадовгої квантової телепортації, що є важливим кроком на шляху до створення глобального квантового Інтернету», йдеться у заяві команди.

Явище вчені описують як «дивний феномен», який відбувається, «коли два квантових об’єкти, таких як фотони, створюють одну й ту ж мить і точку у просторі, і як наслідок, мають одне й те ж існування. З технічної точки зору, вони описуються, як одна й та ж хвильова функція».

Остання розробка відбулась через рік після того, як фізики успішно провели першу в світі квантову телепортацію за межами лабораторії.   

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті