ЗМІ: Google купує результати досліджень

ЗМІ: Google купує результати досліджень

Компанія таємно фінансує “незалежних” вчених

Американська корпорація Google прямим та опосердкованим способом виплачує мільйони доларів вченим провідних британських та американських університетів. Тим самими впливає на результати досліджень в ключових сферах суспільної політики на свою користь. Про це пише газета Times, з посиланням на дані американської організації Campaign for Accountability. Її фахівці виявили, що з 2005 року Google таємно профінансувала 329 дослідницьких програм, що стосувалися сфер, де зміна регуляційних норм може стати для компанії причиною величезних штрафів або втраченого прибутку.

У двох третинах випадків автори робіт одержували від Google від $5 тис. до $400 тис. за дослідження, які не розкривали джерело фінансування. Деякі з них відправляли результати своїх робіт в Google ще до публікації, узгоджуючи з компанією внесення тих чи інші змін. Результати більшості досліджень були на користь Google.

«Фінансування Google дослідницьких програм різко зростає в ті моменти, коли бізнес-модель компанії опиняється під загрозою», – відзначає Times.

Понад 50 наукових робіт з проблем конкуренції були написані в 2011-2013 роках під фінансуванням Google, коли Федеральна торгова комісія США розслідувала порушення компанією антимонопольного законодавства.

Колишні співробітники Google розповіли Wall Street Journal, що у вашингтонському офісі готуються публікації для наукових журналів, а потім йде пошук потенційних авторів. Компанія активно допомагає в тому, щоб ці академічні статті стали доступні чиновникам урядових відомств, а іноді бере на себе витрати на поїздки вчених для зустрічей з політиками.

В Google відповіли, що доповідь Campaign for Accountability не відповідає дійсності.

«Ми раді підтримувати академічні дослідження в області комп'ютерної діяльності, в тому числі в тому, що стосується авторського права, свободи вираження і контролю. Іронія опублікованих Campaign for Accountability даних полягає в тому, що сама ця організація відмовляється назвати джерело свого власного фінансування, як не говорять про це і її донори. Відомо, що в їх числі – компанія Oracle, яка веде активну лобістську війну проти нас», – йдеться в заяві Google.

Американська технологічна компанія Oracle заявила, що «не має до доповіді ніякого відношення»

Нагадаємо, що 12 липня Google також виграла боротьбу проти судового позову стосовно несплати податків у Франції. Завдяки “лазівці” в законодавстві компанія не сплатила $1,3 млрд до бюджету країни протягом 2005-2010 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло