Туреччина обирає Росію, а не НАТО

Туреччина обирає Росію, а не НАТО

Покупка системи ПРО у Росії за $2,5 млрд сигналізує про відхід країни від Альянсу

Туреччина обирає Росію, а не НАТО
фото Wikipedia

Туреччина погодилась придбати у Росії найсучаснішу систему протиракетної оборони за $2,5 млрд. Ця угода сигналізує про відмову країни від військового альянсу НАТО, який вже більше шести десятиліть прикріпляє Туреччину до Заходу. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на слова турецького чиновника.

Попередня угода передбачає, що наступного року Туреччина отримає дві ракетні батареї S-400 з Росії, а потім ще дві будуть виготовлені у Туреччині.

Прес-секретар російської компанії з експорту озброєнь «Рособоронекспорт» заявив, що не може зараз прокоментувати ситуацію.

Під впливом США, Туреччина відмовилась від більш ранньої ініціативи купити аналогічну систему протиракетної оборони, виробництва державної китайської компанії, яка потрапила під санкції США Туреччина входить до НАТО ще з часів Холодної війни, коли вона грала ключову роль як прифронтова держава, що межувала з Радянським Союзом. Але за останні часи стосунки з іншими кранами-членами Альянсу погіршились через внутрішню політику президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана.

Ракетна угода з Росією – це «явна ознака того, що Туреччина розчарувалась в США та Європі», – сказав аналітик Центру аналізу стратегій і технологій Костянтин Макієнко. «Але поки аванс не внесено, а зустріч не розпочалась, ми не можемо у чомусь бути певними».

Як повідомляється, російська система не зрівняється з протиракетними системами НАТО, але на неї не накладаються обмеження, як ті, що встановлює Альянс. Ці обмеження не дозволяють Туреччині встановлювати такі системи на узбережжі Егейського моря, на кордоні з Вірменією та Грецією. Російська угода дозволить встановлювати системо протиракетної оборони в будь-якій точці країни.

Турецький чиновник пояснив, що ключовим для країни є отримати технологію виготовлення. Туреччина хоче мати змогу випускати власні передові системи протиракетної оборони, і російська угода щодо того, щоб дві із чотирьох ракетних батарей S-400 були виготовлені у Туреччині сприятиме реалізації цієї мети.

S-400 призначена для виявлення, відстеження та знищення літаків, безпілотників або ракет. Це найсучасніша інтегрована система протиповітряної оборони в Росії, яка може досягати цілей на відстані у 250 миль. Також Росія погодилась продавати ракетні батареї S-400 в Індію та

Чиновник повідомив також, що система, яка буде доставлена в Туреччину не матиме функції ідентифікації «друзів чи ворогів», що означає, що її може бути розгорнуто проти будь-якої загрози без обмежень.

США та європейські конкуренти також заявляють про спільне виробництво систем протиракетної оборони з Туреччиною, оскільки вони прагнуть партнерства. Крім цього, це дозволило б Туреччині посилити своє внутрішнє виробництво озброєння в умовах нарощування озброєння в регіоні. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло