Торговий профіцит Китаю із США виріс до 20-місячного максимуму
Такий дисбаланс призводить до непорозумінь між двома супердержавами

Щомісячний торговий профіцит Китаю з США виріс до 20-місячного максимуму напередодні перемовин у Вашингтоні на наступному тижні, під час яких питання і обговорюватиметься.
Щомісячний надлишок у червні досяг $25,4 млрд, згідно з даними китайських митниць опублікованих у четвер, що є найвищим показником з жовтня 2015 року. Про це повідомляє South China Morning Post.
Президент США Дональд Трамп серйозно критикував торговий баланс у його країні під час виборчої кампанії та звинуватив Пекін у серії недобросовісної практики торгівлі.
Це питання стане одним з ключових під час переговорів наступного тижня, також США намагатимуться забезпечити більший доступ до ринків материка.
Дані митниці показують, що вантажоперевезення до Сполучених Штатів минулого місяця зросли на 19,7% до $37,9 млрд. Загальний експорт Китаю зріс на 11,3% до $196,6 млрд.
У квітні Трамп дещо пом’якшив свою риторику щодо торгівельної практики Китаю під час зустрічі із президентом Сі Цзіньпіном у Флориді. Китай у травні оголосив низку угод, щоб відкрити свої ринки для товарів та послуг США, включаючи американську яловичину, природний газ та рейтингові агентства.
Як повідомляє Міністерство торгівлі, уряд також розглядає можливу співпрацю у галузі виробництва комп’ютерних чіпів, авіації та електронної комерції.
Проте, деяка напруженість у торгових відносинах все ще спостерігається. Представник китайського митного бюро Хуан Сонгпінг визнав «зростання несприятливих умов», з яким довелось зіткнутись економіці країни у другій половині року.
«Монетарна політика у великих розвинених країнах розділилась. Федеральна резервна система збирається підвищити відсоткову ставку, в той час як європейські та японські центральні банки підтримують вільну торгівлю. Посилення торгового протекціонізму також додає факторів невизначеності та нестабільності»., – сказав він.
Китайський торговий аналітик Лю Ясін заявив, що торговий дисбаланс навряд чи зміниться з урахуванням економічної структури двох країн і ,що поліпшення економіки США лише підвищить попит на китайські товари.
Тим не менш, на його думку, Китай може спробувати побудувати довіру з адміністрацією Трампа за рахунок збільшення підтримки деяких американських секторів, таки як сільське господарство.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].