Торговий профіцит Китаю із США виріс до 20-місячного максимуму

Торговий профіцит Китаю із США виріс до 20-місячного максимуму

Такий дисбаланс призводить до непорозумінь між двома супердержавами

Торговий профіцит Китаю із США виріс до 20-місячного максимуму
фото Shutterstock

Щомісячний торговий профіцит Китаю з США виріс до 20-місячного максимуму напередодні перемовин у Вашингтоні на наступному тижні, під час яких питання і обговорюватиметься.

Щомісячний надлишок у червні досяг $25,4 млрд, згідно з даними китайських митниць опублікованих у четвер, що є найвищим показником з жовтня 2015 року. Про це повідомляє South China Morning Post.

Президент США Дональд Трамп серйозно критикував торговий баланс у його країні під час виборчої кампанії та звинуватив Пекін у серії недобросовісної практики торгівлі.

Це питання стане одним з ключових під час переговорів наступного тижня, також США намагатимуться забезпечити більший доступ до ринків материка.

Дані митниці показують, що вантажоперевезення до Сполучених Штатів минулого місяця зросли на 19,7% до $37,9 млрд. Загальний експорт Китаю зріс на 11,3% до $196,6 млрд.

У квітні Трамп дещо пом’якшив свою риторику щодо торгівельної практики Китаю під час зустрічі із президентом Сі Цзіньпіном у Флориді. Китай у травні оголосив низку угод, щоб відкрити свої ринки для товарів та послуг США, включаючи американську яловичину, природний газ та рейтингові агентства.

Як повідомляє Міністерство торгівлі, уряд також розглядає можливу співпрацю у галузі виробництва комп’ютерних чіпів, авіації та електронної комерції.

Проте, деяка напруженість у торгових відносинах все ще спостерігається. Представник китайського митного бюро Хуан Сонгпінг визнав «зростання несприятливих умов», з яким довелось зіткнутись економіці країни у другій половині року.

«Монетарна політика у великих розвинених країнах розділилась. Федеральна резервна система збирається підвищити відсоткову ставку, в той час як європейські та японські центральні банки підтримують вільну торгівлю. Посилення торгового протекціонізму також додає факторів невизначеності та нестабільності»., – сказав він.

Китайський торговий аналітик Лю Ясін заявив, що торговий дисбаланс навряд чи зміниться з урахуванням економічної структури двох країн і ,що поліпшення економіки США лише підвищить попит на китайські товари.

Тим не менш, на його думку, Китай може спробувати побудувати довіру з адміністрацією Трампа за рахунок збільшення підтримки деяких американських секторів, таки як сільське господарство.  

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло