Парламент на рік подовжив дію підвищеного експортного мита на металобрухт
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

Парламент на рік подовжив дію підвищеного експортного мита на металобрухт

Відповідний законопроект №6382 нардепи підтримали на вечірньому засіданні 13 липня

Верховна Рада пролонгувала дію підвищеного вивізного мита на брухт чорних металів у розмірі 30 євро за тонну ще на один рік, з урахуванням пропозицій президента України.

Відповідний законопроект за №6382 парламент підтримав 247 голосами, передає «Інтерфакс».

Під час представлення пропозицій президента України його представниця в парламенті Ірина Луценко пояснила, що глава держави запропонував продовжити дію законопроекту не на два роки, як раніше проголосував парламент, а на рік. І парламентський комітет з питань промислової політики і підприємництва підтримав пропозиції президента.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України про зниження дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» (№1455-VIII) був прийнятий 12 липня 2016 року. Згідно з документом, з 15 вересня 2016 року у рік були підвищені ставки експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну. Одночасно скасували реєстрацію імпортних контрактів по лому.

У квітні 2017 року в парламенті зареєстрували законопроект №6382 про пролонгацію дії експортного мита на металобрухт ще на два роки. 8 червня закон був прийнятий, а 12 червня його підписав голова Верховної Ради. 

Однак 10 липня Порошенко ветував закон №6382. Рішення президента було пов'язане з міжнародними зобов'язаннями України як члена Світової організації торгівлі.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло