Парламент на рік подовжив дію підвищеного експортного мита на металобрухт

Парламент на рік подовжив дію підвищеного експортного мита на металобрухт

Відповідний законопроект №6382 нардепи підтримали на вечірньому засіданні 13 липня

Верховна Рада пролонгувала дію підвищеного вивізного мита на брухт чорних металів у розмірі 30 євро за тонну ще на один рік, з урахуванням пропозицій президента України.

Відповідний законопроект за №6382 парламент підтримав 247 голосами, передає «Інтерфакс».

Під час представлення пропозицій президента України його представниця в парламенті Ірина Луценко пояснила, що глава держави запропонував продовжити дію законопроекту не на два роки, як раніше проголосував парламент, а на рік. І парламентський комітет з питань промислової політики і підприємництва підтримав пропозиції президента.

Закон «Про внесення змін до деяких законів України про зниження дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» (№1455-VIII) був прийнятий 12 липня 2016 року. Згідно з документом, з 15 вересня 2016 року у рік були підвищені ставки експортного мита на металобрухт з 10 до 30 євро за тонну. Одночасно скасували реєстрацію імпортних контрактів по лому.

У квітні 2017 року в парламенті зареєстрували законопроект №6382 про пролонгацію дії експортного мита на металобрухт ще на два роки. 8 червня закон був прийнятий, а 12 червня його підписав голова Верховної Ради. 

Однак 10 липня Порошенко ветував закон №6382. Рішення президента було пов'язане з міжнародними зобов'язаннями України як члена Світової організації торгівлі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло