Держказначейство тільки зараз відмовилося від M.E.Doc

Держказначейство тільки зараз відмовилося від M.E.Doc

ДФС не виходить на зв’язок з Казначейством від 27 червня

До сьогоднішнього дня Державна фіскальна служба і Казначейство обмінювалися інформацією за допомогою програми M.E.Doc

Державна казначейська служба припинила використання програмного забезпечення M.E.Doc. Про це йдеться в зверненні казначейства до платників ПДВ і акцизного податку з реалізації палива, передає DELO.ua.

«З огляду на те що до 27.06.2017 р взаємодію між ДФС і Казначейством в частині постановки рахунків на облік в органах ДФС здійснювалося за допомогою програмного забезпечення MEDoc та беручи до уваги те, що програмне забезпечення M.E.Doc було одним з можливих джерел поширення шкідливого коду Petya.A, Казначейством припинено використання зазначеного програмного продукту «, – сказано в повідомленні.

Перелік відкритих рахунків був переданий ДФС листом.

Казначейство також зазначає, що з 27 червня 2017 по сьогоднішній день служба неодноразово зверталася в ДФС щодо альтернативних шляхів і способів обміну інформацією в частині постановки рахунків на облік в органах ДФС.

Казначейство очікує від фіскалів пропозицій щодо альтернативних способів обміну інформацією в частині постановки рахунків на облік в органах ДФС.

Нагадаємо, 27 червня сталася масова кібератака в Україні. Кіберполіції пояснила масштабність кібератаки несанкціонованим використанням її авторами найбільш популярною в країні програми звітності «M.E.Doc». За даними розробника, її програма працює приблизно на 1 млн комп'ютерів.

У вівторок, 27 червня Україну накрила найбільша в історії хакерська атака. Що це за вірус Petya та які з українських компаній постраждали, детальніше читайте у матеріалі Mind UA: http://bit.ly/2sXFwff #кібератака #Україна #petya #wannacry

Posted by Mind UA on Tuesday, 27 June 2017

Експерти додавали, що постраждали комп'ютерні мережі, що працюють переважно під операційними системами виробництва Microsoft.

Нагадаємо, що Державна фіскальна служба наразі відмовилася від використання найпопулярнішою на ринку програми податкової звітності «M.E.Doc» у зв'язку із звинуваченнями департаменту кіберполіції Нацполіції України на адресу її розробника про використання цієї програми в масштабній кібератаці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло