Апеляційний суд відмовив генпрокуратурі у збільшенні застави за Ігоря Гужву

Апеляційний суд відмовив генпрокуратурі у збільшенні застави за Ігоря Гужву

Суд залишив в силі колишню заставу у розмірі 544 000 грн. Рішення остаточне і оскарженню не підлягає

 У п’ятницю, 14 липня, колегія суддів Апеляційного суду Києва розглянула клопотання представників прокуратури в частині перегляду раніше обраного стосовно головного редактора «Страны» Ігоря Гужви запобіжного заходу, передає strana.ua.

Ігоря Гужву звинуватили в тому, що йому давали гроші за непублікації деяких компрометуючих даних про Лінько, що трактувалося як вимагання. Адвокати Гужви заявили, що ні про яке вимагання, судячи з розміщеного на сайті Генпркуратури відео, не може йти й мови.

«Як би назвати те, що зробили слідчі ... Нехай буде – помилилися. На аудіозаписі Гужві пропонують 10 000 доларів ЗА розміщення матеріалів про Лінько і Радикальної партії, а в протоколі допиту свідка мова йде про НЕ розміщенні», – сказала адвокат Гужви Єлена Лукаш.

Також Гужва заявив, що йому вручили підозру тільки за статтею 189, частина 3 – вимагання. За іншими статтями підозр не було.

Редактор зазначив, що ГПУ почали вести проти нього справу тільки після того, як видання почало публікувати «плівки Онищенко». Гужва вважає, що рішення проти нього було прийняте особисто Петром Порошенко.

Прокурори наполягали на збільшенні суми застави для журналіста більш ніж в шість разів – до 3,2 млн грн. Адвокат Ігоря Гужви заявив, що у захисту є серйозні сумніви, що сторона звинувачення діяла об'єктивно.

«Звинувачення на мою адресу в тому, що я можу чинити тиск публікаціями – сміховинні. Я журналіст, і це мій обов'язок публікувати інформацію, що має суспільну значимість. Прокуратура просто хоче посадити мене до в'язниці, щоб я не міг займатися журналістикою», – говорить Ігор Гужва.

Ігор Гужва подякував усім за підтримку на своїй сторінці у Facebook.

Суд вынес решение – оставить в силе решение суда первой инстанции. Естественно, я и моя защита просила отменить решение ...

Опубликовано игорем гужвой 14 июля 2017 г.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло