Продажі персональних комп’ютерів падають – звіт аналітиків

Продажі персональних комп’ютерів падають – звіт аналітиків

Люди частіше купують планшети та хромбуки

Продажі персональних комп’ютерів падають – звіт аналітиків
фото www.acer.com

Аналітична компанія Gartner опублікувала звіт про постачання персональних комп'ютерів у другому кварталі поточного року. Як виявилося, останні три місяці стали найгіршим періодом для виробників ПК за останні 10 років. Щоправда, є і компанії, які зуміли наростити поставки в цей непростий для ринку час, повідомляє Overlockers.ua.

За підрахунками аналітиків Gartner, у другому кварталі було поставлено близько 61,1 млн ПК, що на 4,3% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На зниження поставок суттєво вплинув дефіцит і, як наслідок, подорожчання деяких комплектуючих, що змусило виробників підняти ціни на кінцеву продукцію.

Лідером ринку стала Hewlett-Packard, якій вдалося реалізувати 12,69 млн персональних комп'ютерів, показавши 3,3%-ве зростання в порівнянні з минулим роком. Також непоганими результатами може похвалитися компанія Dell, яка поставила близько 9,66 млн пристроїв. Тим часом найбільші падіння продажів зафіксували Acer, ASUS і Lenovo, як видно з таблиці.

Продажі персональних комп’ютерів падають – звіт аналітиків

Як зазначає Gartner, останнім часом на ринок ПК впливає зростання популярності хромбуків. У США багато користувачів замість традиційних ноутбуків значно частіше вибирають лептопи з операційною системою від Google. Тільки за останній рік їх поставки зросли на 38%. Подібні пристрої не лише вигідніші в ціні, але і мають високу продуктивність, достатню для більшості повсякденних завдань.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло