Росія закрила повітряний простір за 17 годин до трагедії з МН17

Росія закрила повітряний простір за 17 годин до трагедії з МН17

Нові подробиці відкриваються через три роки після трагедії

Росія закрила повітряний простір за 17 годин до трагедії з МН17
Фюзеляж збитого лiтака
Фото УНIАН

Росія закрила свій повітряний простір менше ніж за добу до інциденту із збиттям літаку рейсу МН17 малайзійських авіаліній. Про це повідомляє Forbes.

Результати технічного розслідування Ради безпеки Нідерландів, опубліковане 22 жовтня 2015 року, говорить, що якби Україна закрила свій повітряний простір над зоною конфлікту, то трагедії із малайзійським Boeing 777 не сталось.

МЗС Росії ще в жовтні 2016 року вказало, що однією з основних причин трагедії стало саме незакриття Україною повітряного простору.

Втім, як стверджує видання, Україна не зобов’язана була вживати таких заходів. Міжнародна організація цивільної авіації не регламентує повного закриття повітряного простору над зонами військових конфліктів, що було зазначено у голландському висновку.

Наглядним прикладом може послужити Сирія, де повітряний простір взагалі не закривався, але діяли обмеження міжнародних регуляторів – ICAO та EASA, а також деякі країни ввели обмеження для своїх авіаперевізників. Російська сторона заборонила польоти над територією Сирії лише після обстрілу літака А320 авіакомпанії « Північний вітер» 29 квітня 2013 року.

Російська сторона пояснила свої обмеження «необхідністю забезпечити безпечні польоти» у зв’язку з  бойовими діями, що велись на території України поблизу кордону із РФ. Видання підкреслює, що на той час, бойові дії на Сході тривали вже кілька місяців.

Автор матеріалу цікавиться «Як тільки Росія до цього (заздалегідь) приготувалась, тут же «якийсь» «Бук» збиває пасажирський лайнер – ви вірите в такі співпадіння?»

Коли ж Рада безпеки Нідерландів поцікавилась причинами введення обмежень на польоти цивільної авіації в прикордонних районах, що вступили в дію 17 липня 2014 року, Росавіація повідомила,що метою було «узгодження обмежувальних заходів із сусіднім повітряним простором України». Але узгодження по суті не відбулось, Україна ввела обмеження на польоти до висоти 9454 метра, а Росія – 16150 метрів.  На запит щодо «очевидного конфлікту висот» Росія нічого не відповіла.

Повідомляється також, що маршрут рейсу МН17 пролягав через територію, за яку відповідав Ростовський зональний центр, і яка фактично була закрита для польотів. Ростовський диспетчер знав про обмеження, але змовчав. 

У третю річницю трагедії, президент України вшанував пам’ять 298 загиблих, «биття сердець яких обірвала російська ракета».

Нагадаємо,суд у справі збитого літака рейсу МН17 відбудеться у Нідерландах. 

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло