Україна з ЄС розроблять план використання ПСГ на наступні 20 років

Україна з ЄС розроблять план використання ПСГ на наступні 20 років

Вивчатимуться можливості використання українських сховищ

Україна і Європейський Союз (ЄС) почали проект прогнозування попиту послуг підземних сховищ газу (ПСГ) на наступні 20 років і вивчення можливостей використання українських сховищ на цьому ринку. На основі отриманих результатів буде розроблено кілька стратегічних сценаріїв оптимального використання українських ПСГ.

Про це повідомила прес-служба «Нафтогаз України».

В установчому засіданні, яке відбулося 12 липня, взяли участь представники «Нафтогазу», «Укртрансгазу», «Магістральні газопроводи України», Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Секретаріату Енергетичного Співтовариства та міжнародні консультанти, відібрані ЄС.

Проект фінансується ЄС та націлений на розробку сталого економічного підходу до використання українських підземних сховищ газу в контексті європейського та українського енергетичного ринку. «Нафтогаз України» буде брати участь в роботі керівного комітету проекту поряд з іншими зацікавленими сторонами, включаючи представників уряду України.

Реалізовувати проект буде консорціум, до якого входять один зі світових лідерів з управлінського консалтингу, французький оператор ПСГ Storengy ( «дочка» ENGIE) і міжнародна юридична фірма CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang.

НАК повыдомляють, що команда проекту проаналізує, які з наявних газосховищ необхідні для ефективної роботи газотранспортної системи України, що посприяє впровадженню закону «Про ринок природного газу» та виконання зобов'язань України щодо відокремлення від «Нафтогазу України» функцій транспортування газу.

Storengy виконає технічний аудит кожного об'єкта. Після аналізу первинних даних команда відвідає сховища і підготує детальну технічну оцінку, а CMS Cameron McKenna проаналізує діючу законодавчу базу та її відповідність третього енергетичного пакету і іншим нормам ЄС.

У прес-службі нагадали, що протягом останніх років українські ПСГ використовувалися лише на 50% своєї потужності і, в зв'язку з цим, Україна має намір збільшити рівень їх використання, зокрема, шляхом розробки привабливих умов доступу для міжнародних клієнтів.

«Укртрансгаз», 100% якого належить НАК «Нафтогаз України», експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.

«Нафтогаз України» об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.

Нагадаємо, що після закінчення опалювального сезону в українських підземних сховищах запаси збільшились на 47,3% до 12 млрд кубів. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло