Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Київський метрополітен чекають збитки в 600 млн грн

Київський метрополітен чекають збитки в 600 млн грн

Директор підприємства стверджує, що тариф повинен бути 6,68 грн за поїздку, щоб метрополітен отримав прибуток

Цього року Київський метрополітен очікує близько 600 млн грн збитку. Про це повідомив керівник підприємства Віктор Брагінський виданню «Ліга. Бізнес».

За його словами, на сьогоднішній день собівартість однієї поїздки в столичному метро становить 5,65 грн. На цю суму суттєво вплинуло подорожчання електроенергії. «Ми півроку працюємо з тарифом, який не покриває собівартість, дотацій немає, а держава не компенсує перевезення пільговиків. Тому очікуємо за підсумками року збиток на рівні 600 млн грн», – зазначив Брагінський.

У порівнянні з 2015 роком, збитки виросли на 400 млн грн.

«З урахуванням інвестиційної складової тарифу сьогодні повинен бути 6,68 грн. Але це без урахування будівництва нових станцій і закупівлі рухомого складу. Такі витрати історично брав на себе місто» – доповнює директор столичного метрополітену.

Також Віктор Брагінський наголосив, що використання жетонів збільшує собівартість проїзду, так як для цього залучається багато персоналу, який займається продажем, інкасацією та завантаженням бункера. Тому в планах метрополітену – повна автоматизація станцій. Близько 60% пасажирів підземки користуються безконтактними електронними картами.

Нагадаємо, що з 15 липня в столичному транспорті, в тому числі і в метрополітені, зросла вартість проїзду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті