На Вінничині відкрили новий сміттєвий полігон спільно зі швейцарцями
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

На Вінничині відкрили новий сміттєвий полігон спільно зі швейцарцями

Вартість будівництва склала понад 13 млн гривень

У Тульчині запустили новий сміттєвий полігон з потужністю майже 20 тисяч кубометрів. Проект вартістю в 13,1 млн гривень реалізували за підтримки Швейцарсько-українського проекту з децентралізації DESPRO.

Як повідомляє Вінницька ОДА, полігон обладнано дренажною системою, під’їзними дорогами, ваговою, освітленням та пожежними резервуарами, встановлено огорожу, побутовий вагончик та вагончик для обслуговування.

Варто зазначити, що на реалізацію проекту обласний та міський бюджет витратили лише 3,7 млн грн, решта – кошти DESPRO. Окрім того, за підтримки швейцарців було придбано бульдозер Caterpillar для ущільнення відходів за 1,6 млн грн.

Наступним етапом проекту має стати облаштування станції сортування побутових відходів.

Вінницька область – єдина в Україні в 2015 році отримала грант на реалізацію спільного проекту з італійцями в напрямку підвищення та вдосконалення професійних навичок з управління відходами. Термін дії проекту закінчується 31 серпня 2017 року. Вартість проекту – 79 714 євро, з яких  39 755 євро – грантові кошти, а решта – власний внесок учасників.

З 1 січня 2018 року в Україні діятиме заборона на захоронення несортованого сміття, тож область має завершити всі необхідні процеси з сортування відходів до кінця 2017-го. За інформацією департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації, всього на Вінниччині сьогодні – 784 пaспoртизoвaних пoлiгoнів.

Нагадаємо, що на боротьбу зі сміттям вже у Львівській області 12 липня Кабмін виділив 50 млн грн.

12 червня мерія Львова зверталася до обласної ради та Ради національної безпеки і оборони з проханням оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації у зв’язку з критичною ситуацією з вивезенням твердих побутових відходів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло