Як нове українсько-молдавське КПП вплине на Придністров’я

Як нове українсько-молдавське КПП вплине на Придністров’я

Молдова має свої методи впливу на миротворчу місію Росії в Придністров’ї

Сьогодні, 17 липня, запрацював спільний прикордонний пункт України і Молдови «Кучурган-Первомайськ». Його важливість у розташуванні на трасі Одеса-Тирасполь, найбільшому транспортному потоці до невизнаної республіки Придністров’я. Про те, як це нововведення вплине на відносини Молдови, Придністров’я та Росії пише видання Газета.ру з посиланням на інсайдера близького до керівництва невизнаної ПМР.

Молдова планує розширювати кількість подібних постів для контролю пасажирських та товарних потоків до Придністровської Молдавської Республіки. Президент Молдови Ігор Додон пообіцяв, що ці пости ніяк не вплинуть на економічну ситуацію в ПМР, а сприятимуть продуктивним відносинам між Придністров'ям і Молдовою. Натомість придністровська влада побоюється, що організація молдавських постів в результаті призведе до повної економічної блокади невизнаної республіки: за своїм бажанням прикордонники зможуть не пропускати конкретних громадян і товари до Придністров’я.

На думку придністровського інформатора, ці прикордонні пости – метод впливу Молдови не лише на ПМР, а й на Росію. Молдавська влада, ймовірно, намагається добитися від Москви скорочення чисельності російських миротворців у Придністров’ї та зміни формату самої миротворчої місії. Ключова мета молдавського керівництва – перехід військової місії в формат поліцейської або взагалі громадянської.

Кишинів вже частково блокував роботу органу управління миротворчою операцією (Об’єднана контрольна комісія), виславши з країни п'ять російських дипломатів, які виконували завдання в рамках цієї комісії. 

Також стало відомо, що екс-президент Придністров’я Євгеній Шевчук втік з республіки та живе у Кишиневі під охороною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло