Ілон Маск: Розвиток штучного інтелекту треба обмежити нормами, поки ще не пізно

Ілон Маск: Розвиток штучного інтелекту треба обмежити нормами, поки ще не пізно

Повстання машин наближається, вважає винахідник

Ілон Маск: Розвиток штучного інтелекту треба обмежити нормами, поки ще не пізно
скрін-шот Youtube

Головний виконавчий директор Tesla і Space X Ілон Маск закликає ввести регулятивні норми в галузі використання штучного інтелекту, поки не надто пізно. Про це пише The Guardian.

Виступаючи на літній зустрічі Асоціації національних губернаторів США в Провіденсі, штат Род-Айленд, Маск наголосив:

«Певні правила приймаються тоді, коли відбувається купа поганих речей, починаються протести громадськості, і через багато років створюється регулятивне агентство, яке вводить норми в цій галузі».

«На це йде вічність. Це завжди було погано, звісно, але принаймні це не стосувалося речей, які несуть загрозу всьому людству», – додав Маск.

Раніше винахідник уже заявляв, що штучний інтелект (Artificial Intelligence, АІ) – це одна з найбільших загроз для виживання людства, і інвестиції, які він вкладає в цю галузь, спрямовані саме на можливість контролювати розвиток AІ.

«Штучний інтелект – той рідкісний випадок, коли нам треба діяти на випередження, а не реагувати постфактум, коли вже буде пізно. AІ є фундаментальним ризиком для існування людської цивілізації», – тривожиться Ілон Маск.

Здається, його слова мали ефект, оскільки чимало із присутніх учасників, серед яких і багато губернаторів штатів, засипали Маска питаннями, яким напрямком можна рухатися в регулюванні цієї галузі.

Першим етапом Маск називає «дізнатися якомога більше про дану проблему, щоб відшукати найкращі варіанти».

Крім того Маск підняв тему електричних і автопілотних автомобілів. Він зазначив, що найбільшою загрозою для автопілотів буде розвиток хакерських технологій, які дозволять зламувати програмне забезпечення автомобіля і брати його під контроль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло