США готові прийняти на 15 000 тимчасових робітників-іммігрантів більше

США готові прийняти на 15 000 тимчасових робітників-іммігрантів більше

Працівники необхідні для перекриття дефіциту робочої сили в країні

США готові прийняти на 15 000 тимчасових робітників-іммігрантів більше
Фото Shutterstock

США готові надати 15 000 додаткових віз для тимчасових сезонних працівників, для того щоб допомогти американському бізнесу уникнути непоправної шкоди від нестачі робітників. Про це в понеділок повідомив департамент внутрішньої безпеки Сполучених Штатів, передає Reuters.

Міністр внутрішньої безпеки США Джон Келлі після бесіди з міністром праці Александром Акостою виявив, що серед американців недостатньо кваліфікованих та охочих до роботи працівників, які б могли виконувати несільськогосподарську сезонну роботу.

«В якості демонстрації прихильного ставлення до американського бізнесу, міністерство внутрішньої безпеки надає це разове збільшення річного обмеження, встановленого Конгресом», – йдеться у заяві Келлі.

Багато сезонних підприємств, такі як курорти, компанії з озеленення та компанії із виробництва та переробки морепродуктів добились дозволу на тимчасовий найм більшої кількості іммігрантів. Конгрес надав Келлі повноваження затвердити близько 70 000 додаткових тимчасових віз.

Але прибічники більш жорстких обмежень щодо імміграції розкритикували цей крок, оскільки, на їх думку, робочі місця мають отримувати американці. Рой Бек, президент організації NumbersUSA, яка займається скороченням імміграції, заявив, що таке рішення «загрожує відмінити тенденцію збільшення кількості роботодавців, що працюють у країні та збільшують заробітну платню, щоб успішно залучати безробітних американців для роботи в низько кваліфікованих роботах».

Бек також назвав таке рішення « ще одним прикладом того, як адміністрація та Конгрес не змогли дотриматись обіцянки Трампа, ставити на перше місце американців».

Група американських компаній, які користуються наданням додаткових віз, яка отримала назву «Коаліція робочої сили H-2B»в заяві високо оцінила рішення міністерства внутрішньої безпеки, «хоча ми боїмось, що такий крок стане надто запізнілим для тисяч маленьких компаній.. додаткові візи можуть врятувати кілька невеликих бізнес-компаній цього року».

Келлі заявив Конгресу: «Нам дійсно необхідне довгострокове рішення». Він додав, що багато тимчасових працівників «стають жертвами, з огляду на те, скільки їм платять».

Міністерство внутрішньої політики США також створило нову лінію допомоги, куди можна звернутись з приводу зловживань із візами та порушень роботодавцями.

Нагадаємо, минулого місяця в США вступив в силу міграційний закон, який обмежує в’їзд біженців та мігрантів із 6, переважно мусульманських країн.

Як повідомлялось, нові імміграційні правила з’являться і у Великобританії після Brexit. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло