США успішно випробували першу в світі лазерну зброю

США успішно випробували першу в світі лазерну зброю

Система лазерної зброї абсолютно безшумна, працює зі швидкістю світла і «неймовірно ефективна»

США успішно випробували першу в світі лазерну зброю
Фото U.S. Navy

В іноді ворожих водах Перської затоки воєнно-морські сили США тестують першу в світі активну лазерну зброю.

Зброя, яка отримала назву LaWS, акронім від Laser Weapon System (Система лазерної зброї), не є науковою фантастикою або експериментом. Вона насправді встановлена на борту корабля-амфібії USS Ponce і готова до застосування капітаном Крістофером Веллсом та його командою. Про це повідомляє CNN,  посилаючись на власних кореспондентів, які мали змогу побачити систему в дії.

«Ця зброя є більш точною, ніж куля, – сказав Веллс, – Це не система нішевих озброєнь, подібна до тої, які мають військові, що підходить або лише для повітряних, або лише для наземних цілей. Це універсальна зброя, яка може бути використана проти різних цілей».

LaWS неможливо порівняти із будь-якою іншою зброєю, вигаданою людством. Головна перевага полягає у тому, що система надзвичайно швидка. Для порівняння: вона перевищує швидкість міжконтинентальної балістичної ракети у 50 000 разів.

«Вона випускає величезну кількість фотонів на відповідний об’єкт, – повідомив лейтенант Кейл Х’юз. – Ми не турбуємось щодо вітру або дальності, ми ні про що не турбуємось. Ми можемо вразити ціль зі швидкістю світла».

Для проведення випробування екіпаж USS Ponce запустив мішень – «безпілотник», зброю, яку широко використовують у Ірані, КНДР, Китаї та Росії. «Нам не потрібно вести ціль, – пояснив Х’юз. – Усе відбувається зі швидкістю світла, тому треба просто навести і вистрелити: ми бачимо ціль, ми фокусуємося на ній і можемо відразу здійснювати постріл».

В одну мить крило «безпілотника» засвітилось, нагрівшись до тисячі градусів, що летально пошкодило літак, який не зміг продовжувати рух далі і впав у море.

Постріл відбувається тихо і непомітно. «У зброї використовується невидима частина електромагнітного спектра, тому ви не побачите променя, не почуєте жодних звуків, система абсолютно безшумна і неймовірно ефективна», – сказав Х’юз.

Уся система коштує $40 млн, працює від власного невеликого електрогенератора та потребує три особи екіпажу.  

«Якою є вартість використання? Близько долара за постріл», – повідомив Х’юз.

Сьогодні лазерна зброя має на меті боротьбу з повітряними та наземними загрозами, зокрема знищення літаків та невеликих кораблів.

Проте ВМС США продовжують працювати над розробкою другого покоління такого типу озброєння, яке зможе нейтралізувати ракети.

На питання журналістів, чи зможе LaWS зараз збити ракету, Х’юз лише посміхнувся та відповів: «Можливо».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло