За 2016 рік компанії по всьому світу втратили $ 450 млрд через кібератаки – ЗМІ

За 2016 рік компанії по всьому світу втратили $ 450 млрд через кібератаки – ЗМІ

Наразі глобальний ринок кіберстрахування становить $ 3,5 млрд

Збиток через кібератаки для компаній по всьому світу склав близько $ 450 млрд за 2016 рік.

Про це йдеться у дослідженні страхового ринку Lloyd`s of London, передає Інтерфакс.

Фахівці корпорації спробували спрогнозувати масштаб економічних втрат від можливих глобальних кібератак при декількох сценаріях. У доповіді наводяться усереднені цифри, адже реальний масштаб наслідків від подібних атак прорахувати складно.

Згідно з дослідженням, при одній атаці на провайдерів хмарного сервісу та їх клієнтів, яка призведе до перебоїв роботи підприємств, світова економіка може втратити від $ 4,6 млрд. Якщо мова йде про велику атаку, цей показник може скласти $ 53,1 млрд. Якщо кібератака триватиме довго і буде вражена мережу більшої частини організацій, то збиток може досягти $ 121,4 млрд.

Якщо при атаці буде заражена комп'ютерна мережа, якою користуються компанії по всьому світу, збиток для економіки може скласти від $ 9,7 млрд до $ 28,7 млрд.

Страховкою покриваються лише 17% втрат від цих кіберризиків.

«Оскільки кіберзагроза росте, попит на кіберстрахування збільшується. Команда Lloyd`s of London оцінює, що глобальний ринок кіберстрахування становить $ 3,5 млрд», – йдеться в доповіді. Премії страховиків по кіберстрахуванню у 2016 році збільшилися на 35% у порівнянні з 2015 роком.

Lloyd's of London працює більш ніж у 200 країнах і територіях світу.

Нагадаємо, що від дій зловмисників постраждала третина українських банків. На сьогодні всі ці банки вже мінімізували наслідки дій зловмисників та майже повністю відновили свою роботу у звичайному режимі. Прийняло рішення від 29.06.2017 № 403-рш “Про запровадження надзвичайного режиму роботи в окремих банкахˮ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті