Захворіло у світі
31,032,045
Померло у світі
960,729
Вилікувалось у світі
21,255,717
Захворіло в Україні
178,353
Померло в Україні
3,583
Вилікувалось в Україні
78,184
НБУ: минулого тижня кібератака вивела з ладу третину українських банків

НБУ: минулого тижня кібератака вивела з ладу третину українських банків

В окремих банках запровадять надзвичайний режим роботи

Від дій зловмисників постраждала третина українських банків. На сьогодні всі ці банки вже мінімізували наслідки дій зловмисників та майже повністю відновили свою роботу у звичайному режимі. Прийняло рішення від 29.06.2017 № 403-рш “Про запровадження надзвичайного режиму роботи в окремих банкахˮ.

Про це йдеться у повідомленні прес-центру НБУ.

Антон Кудін порекомендував банкам актуалізувати політики управління вразливостями та оновленням програмного забезпечення, здійснювати жорстке сегментування мережі, впровадити політику багатофакторної автентифікації та привілейованих облікових записів користувачів, періодично змінювати паролі, регулярно створювати резервні копії, використовувати ліцензійне програмне забезпечення, проводити належну роботу з персоналом щодо обізнаності головних засад інформаційної  безпеки.

Нацбанк планує найближчим часом створити Центр кіберзахисту Національного банку України (CSIRT-NBU) з метою оперативного реагування та обміну інформацією між усіма суб’єктами банківського ринку та правоохоронними органами в режимі реального часу.

Також запланована організація тісної і плідної взаємодії суб’єктів банківської системи України в питаннях актуалізації кіберзахисту та створення дієвих планів реагування на подібні інциденти.

Також запропонована побудова інноваційної системи інформаційної безпеки в банківській системі України, засади якої викладені в проекті постанови Правління Національного банку України “Про затвердження Положення про організацію заходів із забезпечення інформаційної безпеки в банківській системі України”.

Нагадаємо, що під хакерську атаку попали такі компанії: «Ощадбанк», «Приватбанк»,Нацбанк, «Сбербанк», «Укргазбанк», «Південний», «ТАСКомерцбанк», «ОТР банк», «Кредобанк»,.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті