Акції Tesla впали після того, як водій повідомив про аварію за участі автопілоту

Акції Tesla впали після того, як водій повідомив про аварію за участі автопілоту

Розслідування компанії і поліції виявило, що під час аварії автопілот було вимкнено

Акції Tesla впали після того, як водій повідомив про аварію за участі автопілоту
фото Tesla

Акції Tesla Inc. впали на 4,4% в понеділок після того, як чоловік із Міннесоти, США, заявив, що його машина раптово прискорилася після того, як він задіяв систему автопілоту, і вʼїхала в болото, пише Bloomberg.

58-річний Дейв Кларк повідомив поліції, що автомобіль Tesla 2016 року зʼїхав із шосе після того, як він активував систему автопілоту, згідно із заявою, опублікованою в неділю Управлінням шерифа округу Кандійохі. За словами поліції, автомобіль був знайдено перевернутим, а Кларк і четверо пасажирів отримали легкі поранення.

У Tesla прокоментували, що детально розслідують цей випадок і не вірять, що система автопілоту, розроблена для підвищення безпеки на дорогах, могла призвести до подібного інциденту.

За результатами тестування автопілоту Tesla Національною Адміністрацією Безпеки Дорожнього Руху США, це програмне забезпечення зменшує ризик аварій на 40%.

Акції Tesla впали після того, як водій повідомив про аварію за участі автопілоту

Наступного дня, пише Bloomberg у новому матеріалі, водій Дейв Кларк надіслав слідчому листа, в якому розповів, що на момент аварії автопілот все ж було вимкнено.

Ілон Маск, виконавчий директор Tesla, опублікував копію цього листа:

«Наскільки я пам'ятаю, я запустив систему автопілота, але потім я відключив її, натиснувши на прискорювач», – написав Кларк. Маск зазначив, що водій дозволив компанії поширити цей лист.

Після нещасного випадку в травні 2016 року, коли система автопілота і водій машини не змогли загальмувати перед вантажівкою, Tesla почала оснащувати кожен зі своїх нових автомобілів великою кількістю камер і датчиків, щоб забезпечити їм видимість на 360 градусів.

Національна адміністрація безпеки дорожнього руху розслідувала інцидент з Дейвом Кларком і не знайшла порушень з боку компанії. Регулятор і Tesla заявили, що Autopilot – це функція підтримки водія, а не система самообслуговування. Водіям кажуть, коли вони вмикають Autopilot, що руки треба тримати за кермом.

Акції Tesla коштували $319,57 за штуку на момент закриття Нью-Йоркської фондової біржі.

Як повідомлялося, частка електромобілів у світі зросте до 65%, вважають ринкові аналітики. Прогнози від Bloomberg щодо швидкості поширення електрокарів зросли майже вдвічі за останній рік.

Тим часом у Гонконгу продажі автомобілів Tesla впали до нуля через політику уряду. В компанії не засмучуються і вважають це тимчасовим явищем.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло