НБУ: До 2019 року Україна повинна виплатити за зовнішніми зобов'язаннями $11 млрд

НБУ: До 2019 року Україна повинна виплатити за зовнішніми зобов'язаннями $11 млрд

Програма МВФ залишається для України ключовим елементом

Україна повинна виплатити за зовнішніми зобов'язаннями $11 млрд до 2019 року. Однак сума не здається значною, якщо взяти до уваги можливості залучення капіталу на міжнародних ринках, програми зі Світовим банком, ЄБРР, Євросоюзом і інші. Про це заявив заступник глави НБУ Дмитро Сологуб в інтерв'ю Finbalance.

«Є різні оцінки суми виплат, оскільки існує питання, що саме враховувати. Є виплати Мінфіну за зовнішнім боргом, Нацбанку – за зобов'язаннями перед МВФ, виплати держкомпаній, виплати по валютних ОВДП. Загалом, до 2019 року нам потрібно буде сплатити близько $11 млрд . Однак, якщо подивитися на залишок фінансування за програмою МВФ (близько $10 млрд), то виплати не виглядають непідйомними», – розповів Сологуб.

При цьому він утримався від оцінки можливої ​​вибірки України фінансування в рамках діючої програми з МВФ.

«Не готовий озвучити конкретний показник. Наші очікування щодо надходжень за поточний рік – $3 млрд. З огляду на те, що один транш ми вже отримали, ще можливо отримати додатково $1,9 млрд», – зазначив Сологуб.

За його словами, на кінець червня цільовий показник, прописаний в програмі з МВФ, щодо чистих валютних резервів був «з досить істотним комфортом» перевищено.

Нагадаємо, до середини листопада мають бути виконані умови отримання третього траншу фінансової допомоги Євросоюзу в розмірі 600 млн євро. Умови отримання коштів стосуються боротьби з корупцією, продовження програм енергоефективності, поглиблення взаємодії у сфері проблем вимушених переселенців і конкретних економічних питань.

4 липня стало відомо, що наступний – п’ятий – транш фінансової допомоги від МВФ Україні буде виділено не раніше, ніж восени цього року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті