Аграрії вже намолотили 10 млн тонн ранніх зернових і зернобобових

Аграрії вже намолотили 10 млн тонн ранніх зернових і зернобобових

Середня врожайність становить 32,6 центнера з гектару

Українські аграрії на 18 липня намолотили з площі 3,1 млн га (32% прогнозу) 10 млн тонн ранніх зернових і зернобобових культур. Про це повідомляє прес-служби Міністерства аграрної політики і продовольства.

«Дефіцит вологи в червні не дав можливості повністю реалізувати потенціал врожаю зернових колосових культур, проте це особливо не впливає на загальну зернову ситуацію. Потреби країни в продовольчому зерні, для кормових цілей і для переробної промисловості задовольняються повністю. Обсяг експорту буде перевищувати обсяг внутрішнього споживання», – цитується в повідомленні перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк

Озима пшениця зібрана на площі 1,6 млн га (25%), намолочено 5,6 млн тонн зерна при середній врожайності 34,7 ц / га, озимий ячмінь – на площі 1,2 млн га (48%), намолочено 3, 7 млн тонн при врожайності 31,7 ц/га.

Жито зібрано на площі 2 тис. Га (при прогнозі 170 тис. Га), намолочено 3 тис. тонн при врожайності 19,4 ц/га, овес – на площі 1 тис. Га (196 тис. Га), намолочено 3 тис. тонн при врожайності 23,7 ц/га, горох – на площі 260 тис. га (66%), намолочено 617 тис. тонн, урожайність – 23,7 ц/га.

Ріпак зібрано на площі 256 тис. Га (31%), намолочено 587 тис. тонн, урожайність – 23 ц/га.

Збір ранніх зернових і ріпаку проводиться згідно з планом по всій Україні.

Незважаючи на незначне зниження врожайності, завдяки світовій кон'юнктурі цін на зерно, міністерство очікує, що річний фінансовий результат роботи сільгоспвиробників буде на рівні минулого року.

Крім того, перший заступник міністра повідомив, що отримані результати оцінки якості зерна з південного регіону підтвердили високу якість пшениці нового врожаю. За попередніми прогнозами, частка пшениці 1-3 класу зросте і може скласти від 50 до 70% відповідно до загального валу.

У міністерстві зазначають, що на показники врожаю пізніх зернових будуть істотно впливати кількість опадів і температурні режими липня-серпня.

Нагадаємо, в минулому році урожай зернових склав близько 66 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло