Росія виплатить 5,4 млн євро штрафу за те, що затримала судно Greenpeace

Росія виплатить 5,4 млн євро штрафу за те, що затримала судно Greenpeace

Міжнародний суд у Гаазі виніс рішення на користь Нідерландів

Росія виплатить 5,4 млн євро штрафу за те, що затримала судно Greenpeace
фото Good Non Profit

Міжнародний арбітражний суд в Гаазі у суперечці «Нідерланди проти Росії» зобов’язав Російську Федерацію виплатити Нідерландам 5,4 млн євро компенсації за порушення Конвенції ООН з морського права.

Про це йдеться в прес-релізі арбітражного суду.

18 вересня 2013 року організація Greanpeace на судні Arctic Sunrise з 30 людьми на борту влаштувала акцію протесту біля російської офшорної нафтової платформи, розташованої в Баренцевому морі в російській економічній зоні. 19 вересня російські державні органи затримали судно й арештували всіх, хто був на його борту.

Судно відбуксували в Мурманськ, де його утримували незважаючи на вимогу Нідерландів віддати судно. 30 членів екіпажу було арештовано і взято під варту, їм були пред'явлені звинувачення в скоєнні адміністративних і кримінальних правопорушень. Наприкінці листопада 2013 року їх випустили під заставу, після 18 грудня 2013 року амністували. 6 червня 2014 року з Arctic Sunrise було знято арешт, і 9 серпня 2014 року судно повернулося в Амстердам.

4 жовтня 2013 року офіційний Амстердам подав до суду на дії Російської Федерації.

Група з п'яти членів, що базується у Відні, в 2015 році прийняла рішення про те, що Росія несе відповідальність за захоплення судна відповідно до Конвенції ООН з морського права. Тепер арбітраж визначив розмір компенсації за пошкодження судна, а також незаконний арешт і пов'язану з цим моральну шкоду для 30 людей, які перебували на борту.

Крім зазначеної суми компенсації Росія також повинна сплатити відсотки.

«14 серпня 2015 року склад арбітражу виніс одноголосне Рішення щодо суті суперечки, в якому було встановлено, що Російська Федерація порушила свої зобов'язання за Конвенцією, зробивши висадку на борт, дослідження, огляд, арешт, затримання і захоплення Arctic Sunrise, судна під голландським прапором, без попередньої згоди Нідерландів, а також здійснивши арешт, затримання та ініціювання судового розгляду проти 30 осіб, що знаходилися на борту цього судна», – йдеться в повідомленні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло