Франція вимагає 100 млрд євро від Великобританії за «розлучення» з ЄС

Франція вимагає 100 млрд євро від Великобританії за «розлучення» з ЄС

Це є основною умовою для початку переговорів щодо Brexit

Французький міністр економіки Бруно ле Мейр заявив у четвер, що Великобританія має сплатити заборгованість перед Європейським Союзом, що є непереборною передумовою для переговорів стосовно Brexit. Про це повідомляє Reuters.

«Я скажу так як казала Маргарет Тетчер: «Ми хочемо повернути наші гроші, – сказав ле Мейр. – Ми можемо обговорювати суму, але сам факт того, що Великобританія повинна заплатити, те що заборгувала ЄС – це важлива умова початку розмови щодо Brexit».

ЄС хоче, щоб Лондон прийняв законопроект, який би покрив свою частку коштів , які Британія зобов’язувалась виплачувати, будучи членом блоку.  За слова Мейра, ця сума може сягнути 100 млрд євро ($115 млрд).

«Виплата Великобританією її боргу є обов’язковою умовою початку будь-якої дискусії щодо майбутнього відносин наших країн», – додав він. 

Нагадаємо, 19 червня офіційно розпочався процес виходу Великобританії з Євросоюзу. Очікується, що Британія припинить членство у блоці до кінця березня 201 року.

ЄС і раніше наголошували на необхідності сплати грошових зобов’язань для виходу з ЄС, втім міністр закордонних справ Борис Джонсон вважає суму невиправдано високою та «грабіжницькою».

Як повідомлялось, 17 липня в Брюсселі розпочався І раунд 4-денних перемовин щодо Brexit. Робочі групи обговорюватимуть три пріоритетні питання: необхідність виплати Британією її зобов’язань перед ЄС, права громадян Європи перед виходу країни зі складу блоку та інші питання, включно із тим, що трапиться з британськими товарами в магазинах ЄС в день Brexit. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті