Фукс переводить харьківську ТЕЦ на російський антрацит

Фукс переводить харьківську ТЕЦ на російський антрацит

У липні ДВ Нафтогазовидобувна компанія Павла Фукса планує імпортувати з Росії 20 000 тонн вугілля

Після припинення поставок антрациту з окупованих районів Луганської та Донецької областей українські енергокомпанії перейшли до закупівель дефіцитного вугілля у російських виробників. У липні антрацит з Росії почне імпортувати ДВ Нафтогазовидобувна компанія російсько-українського бізнесмена Павла Фукса, якій належить ТЕЦ Есхар у Харківській області.

Про це повідомляє LIGA.net.

Менеджер української енергетичної компанії, а також власник російського вугільного трейдера повідомив, що ДВ стане четвертою українською енергокомпанією, яка перейде на закупівлі російського енергетичного антрациту після блокади Донбасу. Раніше поставками вугілля з РФ зайнялися ДТЕК Ріната Ахметова, група ТехНова Анатолія Шкрібляка та Донбасенерго, яке ЗМІ пов'язують з Олександром Януковичем і Ігорем Гуменюком.

У липні ДВ планує завезти в Україну близько 20 000 тонн антрациту для потреб власної ТЕЦ. «Вугілля знаходиться в процесі оформлення», – повідомив Фукс. Інших подробиць трейдер не уточнив. Антрацитовий вугілля з Росії зараз коштує $ 70-80 / т. Таким чином, витрати компанії Фукса можуть скласти $ 1,4-1,6 млн.

Українські компанії можуть закуповувати антрацит в Росії тільки по спеціально виділеним квотам. «ТЕЦ Есхар отримала квоту, і компанію включили в план ж / д перевезень Російських залізниць», – зазначив Фукс.

У 2016 році ТЕЦ Есхар забезпечувалася в основному вугіллям з окупованих територій. Антрацит купували на збагачувальній фабриці Східно-Донбаська і у цілого ряду трейдерів, які займалися вивезенням вугілля з ОРДЛО, свідчать дані СБУ про переміщення товарів з окупованих районів.

В цілому за 10 днів липня для українських ТЕС і ТЕЦ було відвантажено майже 150 000 тонн антрациту з Росії. Це всього на 20 000 тонн менше показника минулого місяця (близько 170 000 тон), свідчать дані РЖД. З цього обсягу 90 000 тонн завіз з Росії холдинг ДТЕК, близько 60 000 тонн – Донбасенерго.

Зростання поставок з сусідньої країни дозволило позбутися гострого дефіциту антрацитових марок вугілля. За даними Міненерго, на 1 травня на складах станцій знаходилося 530 000 тонн антрациту. На 19 липня – 840 000 тонн. Це дозволило уряду не продовжувати надзвичайні заходи в енергетиці, введені після блокади Донбасу в лютому цього року.

Нагадаємо, що компанія «ДТЕК» розширила поставки російського вугілля зі своїх ростовських шахт на українські теплоелектростанції. Якщо у квітні вугілля із шахти «Обухівська» отримувала Луганська ТЕС, то у травні вугілля з Росії повезли іще на два інші об’єкти компанії Ріната Ахметова – Придніпровську і Криворізьку ТЕС. Водночас питання поставок вугілля з Росії тісно переплетено із кредитним боргом ДТЕК перед російським Сбербанком та відмовою російських клієнтів купувати цей енергоносій у компанії Ахметова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло