Приватбанк стане уповноваженим для зберігання запасів готівки НБУ

Приватбанк стане уповноваженим для зберігання запасів готівки НБУ

Аналогічний статус уже отримав Ощадбанк

Приватбанк стане уповноваженим для зберігання запасів готівки НБУ
Фото Shutterstock

Приватбанк став другим банком України, що зможе здійснювати операції з запасами готівки Національного банку за дозволами останнього, а також забезпечуватиме банки регіону готівкою та прийматиме від них надлишки.

Про це йдеться у рішенні правління НБУ за №460-рш від 19 липня 2017 року.

Раніше аналогічний статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора, отримав Ощадбанк.

Це має дозволити поступово перейти від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що наразі існує в Україні, на делеговану модель.

Центробанк ретельно відбирає банки, які можуть залучатися до зберігання його запасів готівки. Приватбанк письмово повідомив НБУ банку про намір стати уповноваженим банком і надав всю потрібну інформацію.

Оскільки 100% його статутного капіталу володіє держава в особі Міністерства фінансів України, а також у банка є 25-річний досвід роботи з організації касового обслуговування, здійснення перевезення валютних цінностей та інкасації коштів, Правління НБУ прийняло рішення надати Приватбанку статус уповноваженого банку. Ще однією причиною такого рішення називають розгалужену мережу філій та відділень, розташованих у 24 областях України.

На підставі прийнятого рішення буде укладено відповідний договір між Національним банком та Приватбанком.

У коментарі для Mind Павло Крапівін, фінансовий експерт, пояснив, що варіантів, крім Приватбанку, відверто кажучи, і не було. 100%-вою державною власністю може похвалитися тільки «Укрексім» (крім вже задіяного Ощадбанку), але у нього немає такої мережі відділень.

«Наскільки це потрібно НБУ, причому саме зараз, питання складне. Думаю, що рішення, швидше за все, викликано бажанням всіляко реабілітувати Приватбанк, показуючи і рівень довіри держави до нього, і можливість отримати додаткові доходи, і т.д. Крім того, це може бути банальним інструментом підтримки ліквідності Приватбанку через наповнення його сховищ і кас», – допускає експерт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло