НБУ виключив PwC із реєстру аудиторів банків за недостовірний аудит Приватбанку

НБУ виключив PwC із реєстру аудиторів банків за недостовірний аудит Приватбанку

Відповідне рішення прийняло Правління НБУ сьогодні, 20 липня

Національний банк України виключив ТОВ «Прайсвотерхаускуперс (аудит)» з Реєстру аудиторських фірм, які мають право на проведення аудиторських перевірок банків. Відповідне рішення 20 липня 2017 року прийняло Правління НБУ за зверненням Комітету з питань аудиту банків України.

Про це повідомила прес-служба Нацбанку.

Підставою для прийняття такого рішення стало підтвердження ТОВ «Прайсвотерхаускуперс (аудит)» недостовірної інформації щодо фінансово-господарської діяльності ПАТ КБ «Приватбанк», зокрема, щодо розміру кредитного ризику та регулятивного капіталу.

Як повідомляється, висновки «Прайсвотерхаускуперс (аудит)» не відображали реальних ризиків роботи Приватбанку, що й стало причиною визнання банку неплатоспроможним, його націоналізації та суттєвих витрат держави на капіталізацію.

Нагадаємо, у червні Україна заявила, що аудит Приватбанку, проведений компанією Pricewaterhouse Coopers перед його націоналізацією, став однією з причин краху банку.

Українському уряду доведеться збільшити капіталізацію ПриватБанку на 38,5 млрд грн ($1,5 млрд). Причиною стала гостра розбіжність у даних аудиту фінустанови, проведеного різними компаніями.

Після аудиту банку компанією Ernst and Young з’ясувалося, що перед націоналізацією нестача капіталу складала 192 млрд грн, а не 148 млрд грн, як стверджувалося в даних аудиту, проведеного в 2015 році компанією PwC. Остання стверджувала, що перевірила рахунки Приватбанку з 2007 по 2015 роки.

Нещодавно стало відомо, що світовий гігант аудиту – компанія PricewaterhouseCoopers LLP – перебуває під розслідуванням з боку британських регуляторів в зв'язку зі скандалом, пов'язаним із неякісним та «помилковим» аудитом італійського підрозділу телекомпанії BT.

Рада з фінансової звітності (FRC) оголосила, що проведе перевірку того аудиту, який виконувала компанія PwC щодо фінансових звітів BT з 2015 по 2017 рік.

Аудит італійського бізнесу, проведений PwC, перебуває під пильною увагою в усьому світі після аналогічного розслідування, розпочатого в Великобританії минулого тижня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло