Державіаслужба може призупинити сертифікат експлуатанта «Анда Ейр»

Державіаслужба може призупинити сертифікат експлуатанта «Анда Ейр»

Через невідповідність вимогам Повітряного кодексу сертифікат експлуатанта можуть призупинити вже 25 липня

Державіаслужба може призупинити сертифікат експлуатанта «Анда Ейр»
Фото Anda Air

Державна авіаційна служба України може призупинити сертифікат експлуатанта авіаперевізника «Анда Ейр» через невідповідність вимогам Повітряного кодексу.

Рішення було прийняте 20 липня на засіданні постійно діючої сертифікаційної комісії Державіаслужби, повідомляється в прес-релізі відомства.

Як пояснюється, у відповідності з пунктом 6 статті 10 Повітряного кодексу, для забезпечення безпеки польотів та безперебійної роботи транспортної системи України в частині повітряних перевезень авіакомпанія зобов’язана забезпечити експлуатацію не менше двох повітряних суден. А у сертифікаті експлуатанта «Анда Ейр» на даний час зазначено лише одне повітряне судно.

13 липня Державіаслужба опередила авіаперевізника, що необхідно до 21 липня внести до сертифіката друге повітряне судно. Згодом, з огляду на значну кількість пасажирів, які планували скористатись послугами авіаперевізника на цих вихідних, 22-23 липня, комісія прийняла рішення продовжити термін усунення невідповідностей до 25 липня.

Але якщо виявлений недолік залишиться актуальним, Державіаслужба буде змушена призупинити сертифікат експлуатанта «Анда Ейр» з 00:00 (UTC) 25 липня до моменту повернення до нього другого повітряного судна.

Водночас наголошується, що відповідальність за виконання перевезень пасажирів покладена на авіакомпанію. І пасажирам доведеться звертатися до перевізника з вимогами щодо відшкодування у випадках скасування чи затримки рейсів.

Зазначимо, Авіакомпанія «Анда Ейр» була зареєстрована у Києві в кінці 2015 року. Її засновниками виступили екс-глава авіакомпанії «Дарт» Сергій Шаменко і Георгій Аванесов. Шаменко водночас є керівником компанії «Анда Ейр». Спочатку компанія спеціалізувалася на чартерних перевезеннях, зокрема, до Туреччини, Єгипту, Чорногорії, Хорватії, Албанії та Греції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті