Підсумки роботи Кабміну за півроку: зарплати, дороги, ліки та кримінал

Підсумки роботи Кабміну за півроку: зарплати, дороги, ліки та кримінал

Уряд називає свою роботу в цьому півріччі успішною

Український уряд відзвітував про результати своєї роботи в I півріччі 2017 року. Порівнюючи перший квартал 2017 року з аналогічним періодом минулого року, прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що ВВП країни виріс на 2,5% Економісти зазначають, що зростання ВВП вдалося досягти за рахунок збільшення товарообігу в країні.

У своєму звіті премьер Владимир Гройсман повідомляє, що з січня по травень реальна зарплата українців зросла майже на 20%, а середня – на 37%, склавши 6464 грн. «Це можна назвати капітальним ремонтом країни. І це свідчення того, що у нас економіка оздоровлюється», – вважає він.

Не забули чиновники у звіті згадати і про підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. За їхніми даними, тільки в січні це зростання відчули 3,5 млн українців.

У звіті уряду сказано, що за півроку вдалося відремонтувати 372 км доріг, а на програми регіонального розвитку направили 3,3 млрд грн.

Окремим блоком в звіті Кабміну йдеться про реформу охорони здоров'я. В її рамках в квітні вдалося запустити програму «Доступні ліки» – відшкодування сердечникам, астматикам і діабетикам вартості ліків. Сьогодні в ній беруть участь більше 6 тис. аптек, а українцям за медикаменти вже відшкодували 126 млн грн.

Урядовці зазначають, що число кримінальних правопорушень у цьому півріччі зменшилася на 16,5%. Якщо за шість місяців 2016- го їх було зареєстровано 356 тис., то в цьому році – 297 тис. При цьому кількість умисних вбивств зменшилась на 154 випадки, а крадіжок – на 36 тис. В цілому ж кількість розкритих злочинів збільшилася на 20,5%. В суд потрапили 3433 обвинувачувальних акти – на 1192 більше, ніж у минулому році.

В цьому році витрати на оборону збільшені майже на 11 млрд грн. В цілому вони складуть 69 млрд грн в 2017 році.

Крім звіту, уряд також поділився своїми планами на наступні шість місяців. В першу чергу Кабмін обіцяє осучаснити розмір пенсій 9 млн українців похилого віку. Також чиновники хочуть доопрацювати концепцію земельної реформи і розширити перелік медикаментів в програмі «Доступні ліки» (наразі вони охоплюють лише три захворювання – астму, діабет і проблеми з серцем). Уже в цьому році хочуть запустити реформу секретаріату уряду і десяти міністерств. Також в планах – новий закон про прозорої приватизації.

Нагадаємо, Національний банк України оприлюднив звіт правління щодо проведення грошово-кредитної політики в першому півріччі 2017 року. У ньому регулятор прогнозує рівень ВВП та аналізує його показники, звітує про роботу з МВФ, говорить про інфляцію та пом’якшення адміністративних обмежень. Mind вибрав найважливіші аспекти цього документу.

Зокрема, НБУ погіршив оцінку зростання реального ВВП України у ІІ кварталі 2017 року щодо аналогічного кварталу 2016 року до 1,5% з 2,4%. Як пояснює регулятор, захоплення підприємств на НКТ [неконтрольовані Києвом території Донбасу] зумовило зниження потенційного ВВП. Крім того, на економічній активності негативно відбився розрив виробничих зв'язків в умовах припинення торгівлі з НКТ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті