Підприємцям більше не потрібно оформлювати довідки про декларування валютних цінностей

Підприємцям більше не потрібно оформлювати довідки про декларування валютних цінностей

Нацбанк, за сприяння Уряду, припиняє видачу довідок

Підприємцям більше не потрібно оформлювати довідки про декларування валютних цінностей
Фото прес-центр НБУ

В рамках програми пом’якшення умов на валютному ринку, Нацбанк  припиняє видачу довідок про проведення декларування валютних цінностей суб’єктам підприємницької діяльності. Інформація про це оприлюднена на офіційному сайті Національного банку України.

Згідно із затвердженими змінами, така довідка вже не потрібна  для прийняття до митного оформлення експортно-імпортних вантажів, проведення банківських операцій з валютними цінностями уповноваженими банками України, а також здійснення інших видів зовнішньоекономічної діяльності.

Водночас, зберігається вимога щодо надання інформації для декларування валютних цінностей, доходів та майна суб’єктами підприємницької діяльності Національному банку  України та державним податковим інспекціям за місцем знаходження.

Нагадаємо, 19 липня в рамках лібералізації валютного регулювання, Нацбанк спростив порядок купівлі та перерахування іноземної валюти за операціями іноземних інвесторів з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). В тому числі, врегульовані випадки проведення операцій з ОВДП, які були отримані іноземними інвесторами шляхом конвертації депозитарних розписок, випущених на ОВДП іноземним банком.

Крім того, якщо розрахунки щодо здійснення іноземної інвестиції та подальшого її повернення проводяться через один банк, клієнту дозволено подавати спрощений пакет документів для проведення цих операцій.

Нацбанк також унормував випадки покупки валюти для операцій, пов'язаних з виконанням резидентом-гарантом (поручителем) зобов'язань в іноземній валюті замість резидента-боржника перед нерезидентом за зовнішньоекономічним договором. А також перед уповноваженим банком за кредитним договором в іноземній валюті.

«Такі кроки не призведуть до нестабільності на валютному ринку, в той же час дозволять полегшити здійснення операцій з експорту / імпорту капіталу і вдосконалити нормативно-правову базу НБУ», – зазначено в офіційному повідомленні НБУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло