Нацбанк України спростив умови купівлі валюти

Нацбанк України спростив умови купівлі валюти

Спрощення відбулося в рамках лібералізації валютного регулювання

Нацбанк спростив порядок купівлі та перерахування іноземної валюти за операціями іноземних інвесторів з облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП). В тому числі, врегульовані випадки проведення операцій з ОВДП, які були отримані іноземними інвесторами шляхом конвертації депозитарних розписок, випущених на ОВДП іноземним банком.

Крім того, якщо розрахунки щодо здійснення іноземної інвестиції та подальшого її повернення проводяться через один банк, клієнту дозволено подавати спрощений пакет документів для проведення цих операцій.

Нацбанк також унормував випадки покупки валюти для операцій, пов'язаних з виконанням резидентом-гарантом (поручителем) зобов'язань в іноземній валюті замість резидента-боржника перед нерезидентом за зовнішньоекономічним договором. А також перед уповноваженим банком за кредитним договором в іноземній валюті.

«Такі кроки не призведуть до нестабільності на валютному ринку, в той же час дозволять полегшити здійснення операцій з експорту / імпорту капіталу і вдосконалити нормативно-правову базу НБУ», – зазначено в офіційному повідомленні НБУ.

Нагадаємо, Нацбанк вже спрощував операції з торгівлею іноземною валютою на умовах «форвард «. А також вносив ще спрощення у проведення деяких валютних операцій у березні цього року.

Про глобальну реформу фінансового сектору та банківської системи України ви можете дізнатися у детальному матеріалі Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло