Німеччина попередила Росію про погіршення відносин через скандал із Siemens

Німеччина попередила Росію про погіршення відносин через скандал із Siemens

Такі масштабні порушення санкційного режиму можуть мати серйозні наслідки

Німеччина попередила Росію про погіршення відносин через скандал із Siemens
фото Shutterstock

Міністерство закордонних справ Німеччини вважає доставку турбін німецького виробника Siemens в окупований Крим грубим порушенням санкцій, накладених на Росію з боку Євросоюзу.

Такі дії Росії можуть призвести до погіршення відносин між двома країнами. Про це з посиланням на офіційну заяву МЗС Німеччини повідомляє Reuters.

Уряд Німеччини вже кілька разів привертав увагу Москви до порушення існуючих санкцій та незаконної поведінки російських компаній.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що президент Росії Володимир Путін обіцяв, що турбіни Siemens не будуть використовуватися на окупованому півострові.

«Уряд знову нагадав Росії про ці запевнення і вказав, що таке масове порушення санкцій може погіршити відносини між Німеччиною і Росією», – йдеться в заяві МЗС Німеччини.

Нагадаємо, Siemens повідомила, що куплені у неї газові турбіни «дочкою» компанії «Ростєх» потрапили до окупованого Криму «проти волі компанії». За умовами угоди, турбіни призначалися для електростанції в Тамані на півдні Росія.

У відповідь на незаконні дії Росії Siemens призупинить поставки свого обладнання за діючими контрактами з російськими компаніями. Siemens також підтвердив намір продати частку в російському СП «Интеравтоматика».

Крім того, Siemens ініціював процедуру розриву ліцензійних угод з російськими компаніями в галузі постачання обладнання для електростанцій.

У РФ звільнили директора «Силових машин» через скандал з Siemens. Офіційної причини звільнення не було оголошено.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті