У РФ звільнили директора Силових машин через скандал з Siemens

У РФ звільнили директора Силових машин через скандал з Siemens

Офіційної причини звільнення не було оголошено

У РФ звільнили директора Силових машин  через скандал з Siemens
Фото: Siemens

На засіданні ради директорів компанії «Силові машини» було прийнято рішення звільнити гендиректора Романа Філіппова. Це сталося через тиждень після того, як ЗМІ повідомили про допит пана Філіппова у справі про розголошення держтаємниці на тлі скандалу з поставками турбін Siemens до Криму.

Питання про дострокове припинення повноважень гендиректора «Силових машин» рада директорів розглянула напередодні, 19 липня. Про це повідомляє агентство Прайм з посиланням на матеріали компанії, передає ВВС Україна.

Причини звільнення Романа Філіппова в повідомленні не вказані. Згадується тільки, що під час засідання також обговорили обрання нового гендиректора.

Минулого тижня  було отримане повідомлення від петербурзького видання «Фонтанка» і агентства ТАСС про те, що Романа Філіппова нібито затримали співробітники ФСБ за підозрою в розголошенні держтаємниці. На наступний день після затримання ЗМІ повідомили, що гендиректор «Силових машин» вийшов на роботу. Також повідомлялося, що його відпустили під підписку про невиїзд.

Представник компанії підтверджував, що пан Філіппов знаходиться на робочому місці і виконує свої обов'язки.

До складу компанії, яку очолював Роман Філіппов, входить ТОВ «Сіменс технології газових турбін» – завод Siemens в Санкт-Петербурзі, який займається виробництвом газотурбінного устаткування.

Siemens належать 65% підприємства, а ще 35% – концерну «Силові машини» Олексія Мордашова.

Нагадаємо, що Німецька компанія Siemens розпочала розгляд можливості виходу із спільних підприємств в Росії – «Siemens Gas Turbines Technologies» та «Інтеравтоматика».

Після появи двох газових турбін на території анексованого Росією Криму, генеральний директор Sienmens Джо Казер розглядає вихід активів з “Siemens Gas Turbines Technologies” (німецький концерн володіє 65% акцій), компанії, які виготовила і поставила турбіни до м. Тамань, звідки вони і потрапили до анексованого Криму в обхід санкцій та компанії «Інтеравтоматика», яка займалась обслуговуванням самого об’єкту. ЗМІ повідомляли, що компанія займалася переобладнанням турбін, щоб їх не можна було назвати продукцією Siemens.

Минулого місяця повідомлялось, що Росія планувала встановити турбіни, виготовлені за технологією Siemens, але компанія блокувала постачання, побоюючись санкцій.

Цього місяця стало відомо про дві турбіни, які потрапили в Крим. Німецький концерн спочатку відкидав, що це їх турбіни, а згодом визнав, що принаймні дві з чотирьох куплених у них газових турбін» потрапили до окупованого Криму.

За умовами угоди усі чотири турбіни призначались для електростанції в російському місті Тамань.

Днями стала відома доля ще двох турбін. Кореспонденти Reuters побачили обладнання, схоже за формою та розмірами на турбіни у порту м. Феодосія.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло