Вибух у Кабулі: принаймні 24 загиблих, 40 поранено

Вибух у Кабулі: принаймні 24 загиблих, 40 поранено

Відповідальність за атаку смертника взяв на себе «Талібан»

Вибух у Кабулі: принаймні 24 загиблих, 40 поранено
фото Shutterstock

Талібанський смертник, який на замінованому автомобілі врізався в автобус, став причиною смерті 24 осіб, ще принаймні 40 поранено. Кількість жертв може зростати. Про це повідомляє Reuters.

Вибух стався 24 липня близько 7 ранку в західній частині Кабула неподалік будинку афганського політика, хазарейського лідера Мухаммеда Могакка. Нападник атакував автобус зі співробітниками міністерства вугільної промисловості.

«Талібан», що бореться з урядом, який користується підтримкою західних сил та НАТО, за контроль у країні, останніми днями розпочав хвилю нападів по усій країні.

«Я був у своєму магазині, коли почув жахливий звук, у результаті якого вилетіли всі шибки в магазині», – сказав Алі Ахмед, житель району в понеділок.

Представник афганської поліції Наджіб Даніш повідомив, що принаймні 24 людини загинуло, 40 отримали поранення, однак кількість жертв може зростати.

Салім Расулі, керівник лікарень міста, сказав, що до лікарняних установ було доставлено 13 загиблих та 17 поранених осіб.

Представник «Талібану» Забіхуллах Мухаджіж взяв на себе відповідальність за вибух, заявивши у своєму Twitter, що «було вбито 27 працівників розвідки». Як повідомляє видання, таліби часто перебільшують масштаби своїх атак.

Урядові сили безпеки повідомили, що напад було спрямовано на невеликий автобус, який належить Міністерству вугільної промисловості. У результаті вибуху було зруйновано або пошкоджено три цивільних автомобілі та 15 магазинів, повідомляє МВС.

У першому півріччі в Афганістані було вбито щонайменше 1662 мирних жителя.

У неділю десятки афганських військових було взято в облогу після того, як бійці «Талібану» перейшли в округ у північній провінції Фар’яб, повідомив представник поліції провінції.

За словами чиновників, протистояння також спостерігалися в районі Баглан, Бадахшан і Кундуз на півночі Афганістану, а також на Кандагарі, Гельманді та Урузгані на півдні.

Відродження насильства співпало з рішенням США надіслати більше військ для підтримки підготовчої та консультативної місії на допомогу афганським силам. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті