Підвищення тарифів збільшило прибуток Ryanair на 55%

Підвищення тарифів збільшило прибуток Ryanair на 55%

Чи будуть показники прибутків компанії зберігатися, враховуючи те, що лоукостер понижатиме тарифи

Найбільший в Європі лоукостер ірландська Ryanair Holdings Plc збільшила чистий прибуток в першому фінансовому кварталі на 55%, зокрема, завдяки підвищенню тарифів на авіаперевезення. Чистий прибуток авіакомпанії за квартал склав 397 млн ​​євро порівняно з 256 млн євро роком раніше.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Проте, у компанії очікують зниження тарифів в першому фінпівріччі в умовах високої конкуренції та надлишкової пропозиції.

У повідомленні Ryanair відзначається, що результати за перший фінквартал (квітень–червень) спотворені тим фактом, що на цей період в поточному році припав Великдень, чого не було в попередньому році.

Завдяки високому попиту на авіаперевезення в період великодніх свят, результати компанії за квітень виявилися досить сильними, що сприяло збільшенню середньої вартості авіаквитків за підсумками всього минулого кварталу на 1% – до 40,3 євро.

Виручка у квітні-червні підвищилася на 13%, до 1,91 млрд євро.

У минулому кварталі Ryanair перевезла 35 млн пасажирів – на 12% більше, ніж роком раніше. Завантаженість рейсів авіакомпанії зросла до рекордних 96% з 94%.

Згідно з оцінками Ryanair, середня вартість авіаквитків у першому фінпівріччі знизиться на 5%, незважаючи на зростання показника в минулому кварталі.

З урахуванням збільшення завантаженості рейсів, авіакомпанія підвищила прогноз для обсягу пасажирських перевезень на весь поточний фінрік до 131 млн пасажирів з очікуваних раніше 130 млн.

У другому фінпівріччі темпи зростання пасажирських перевезень сповільняться до 7% з 11% у першому фінпівріччі, а середня вартість авіаквитків зменшиться на 8%, прогнозують в Ryanair.

Компанія підтвердила прогноз прибутку на фінрік, що завершується в березні 2018 року, на рівні 1,4–1,45 млрд євро, роком раніше цей показник склав 1,24 млрд євро.

Ryanair також планує виходити на інші ринки. Надалі компанія має намір передати потужності, що передбачалися Україні, іншим країнам, наприклад, Німеччині. 

Головною проблемою для українського аеропорту та ірландського авіаперевізника став так званий аеропортний збір.

У Борисполі станом на червень ставка на обслуговування одного пасажира складала $13. Для порівняння: в аеропорту Київ це $25, у варшавському аеропорті – $15,84. Сюди включена зарплатня працівників, оренда землі, електрика, опалення. Ryanair же просив зменшити саме цю суму до $7.

У Міністерстві інфраструктури заявляють, що наразі ведуться перемовини приблизно з десятьма лоукостерами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло